Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichózisom van, akkor...

Ha pszichózisom van, akkor állandóan kéne szednem antipszichotikumot nem?

Figyelt kérdés

Diagnosztizáltak skizoaffektív zavarral és kaptam rá egy ideig antipszichotikumot, most viszont azt mondja a pszichiáter hogy jól vagyok és hogy szedjek D-vitamint, meg omega 3 készítményt, étkezzek egészségesen és sportoljak.


Nem akarom gyógyszer függő lenni, szóval nekem ezzel abszolút nem lenne bajom, de ez gyógyíthatatlan betegség, nem?


Akinek pszichózisa van, annak nem kéne állandóan antipszichotikumot szednie? Ha nem írnak fel nekem és nem szedem, akkor borítékolható hogy vissza fognak térni a tünetek, nem?



2023. márc. 18. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Hétfőn hívd fel a dokidat, itt csak azt a tanácsot tudom adni bízz a pszichiáteredben és nyugodj le és kövesd a tanácsait.
2023. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mittudomen721 ***** válasza:

Nyugi. Nem feltetlen lesz relapsusod.. nem veletlenul mondta a doki az emlitett dolgokat. Mar! napi 15 perc "sport" (testmozgas) visszafogja a tuneteket illetve a pszichotikus allapotot segit elkerulni. Ez ki van mutatva felmeres alapjan. Szinten ki van mutatva hogy a keves napsuteses orak szama osszefugg az ilyen jellegu betegsegekkel. Tehat a D vitamin szinten segit elkerulendo az alacsony szintjet. Az omega 3 meg a modern egeszseges taplalkozas magaert beszel.


Blablabla :) Jo egeszseget!

2023. márc. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azóta elmúltak a tünetek?
2023. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!