Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Vagdosom...

Mit csináljak? Vagdosom magam, depressziós vagyok

Figyelt kérdés

Szóval már évek óta vagdosom magam így egyszer egyszer, de az utóbbi pár hónapban teljesen belezuhantam a depressziómba és nem tudok belőle kijönni. A vagdosás pedig mostmár napi szinten megtörténik.

Nemrég elkezdtem pszichológushoz járni, de úgy érzem nem sokat segít, nem is veszi nagyon észre hogy én tényleg szarul érzem magam. A vágásokról nem is beszéltem még neki.

De amúgy erről senki nem tud. A szüleimnek sem merem elmondani, mert úgysem vennék eléggé komolyan. Barátaim sincsenek, szóval eléggé magányosnak érzem magam.

Szerintek mit kéne tennem?

Vagy ha elmondom pszichológusnak, mit fog csinálni? Ad beutalót pszichiátriára? Vagy ilyenkor mi van?



2023. márc. 26. 14:54
 1/5 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok
2023. márc. 26. 14:55
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Mondd el a pszichológusnak, hogy szarul vagy és vagdosod magad.

Ha nem jó, akkor keress másik pszichológust.

2023. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
18%
Szerezz egy állatot amiröl gondoskodnod kell.
2023. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mondd el a pszichológusnak.
2023. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Amiről nem tud a pszichológus, azon segíteni se tud. Mondd el konkrétan, egyenesen, hogy vagy és a vagdosást is. Nem fog ítélkezni, nem az a dolga. Ő legyen az utolsó, akitől ilyeneket titkolsz.

Ő nem utalhat be pszichiátriára, csak orvos (pszichiáter). Azt is akkor, ha úgy látja, önveszélyes vagy.

2023. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!