Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autogén tréning? Hogy kell...

Autogén tréning? Hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Az autogén tréninget hogy kell alkalmazni?

Meg van nekem a szöveg amit használni kell, de hogy?

Előre megtanulom kívülről, és magamban mondogatom?

Megvan hanganyagban is, de mivel itt autogén relaxációról van szó, és nem hipnózisról, így azt nem tanácsolják.

Csak ezt nem értem, hogy ha nem hallgatom a szöveget, akkor megtanulás után magamban kell mondogatni, vagy esetleg hangosan?

Segítsen valaki!


2010. okt. 8. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Én járok erre, igen, magadnak kell modani, de minden egyes modul után érdemes leírni az érzéseidet, a képeket, amiket látsz, gondolatokat.
2010. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ideális esetben úgy lehet elsajátítani a módszert, ha az általad végzett gyakorlatok (azok hosszúsága, tehát a gyakorlat szövege is) fokozatosan bővülnek. Becsukott szemmel, kényelmesen ülve kell a szöveget saját magadnak mondanod.


Ha magadtól szeretnéd megtanulni, akkor ne csak úgy durr bele tedd. Dr. Kai Kermani: Autogén tréning című könyvéből okosan, lépésről lépésre meg tudod tanulni. Régi könyv, de antikváriumban beszerezhető.


Azonban még jobb lenne szakképzett oktatótól tanulnod, aki ad neked visszajelzéseket is. Egyéni, és csoportos formában is tanulható, pszichológusok és pszichiáterek is oktatják a módszert.

2010. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább keress oktatót, ő mindnent el fog mondani :)
2012. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!