Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline lennék?

Borderline lennék?

Figyelt kérdés

Gyerekként szinte sehova se tudtam beilleszkedni. Ember undorom van jó ideje mert észrevettem hogy az emberek többsége rossz szándékú. Csábít az alkohol meg a cigi, viszont otthon a szüleim előtt teljesen meg tudom játszani hogy hidegen hagynak ezek, viszont amikor házon kívül vagyok, akkor fogyasztom ezeket a dolgokat. A cigit naponta, az alkoholt pár hetente. Fiatalabb de már nagykorú koromban az alkohollal többször is úgy túllőttem a célon hogy majdnem belehaltam, egyik ilyenből kórház is lett, annyira ijesztő állapotban voltam már. Elintézem azt hogy a 2 szülőm semmi ilyen dolgomról ne tudjon, ne láthassanak gyengének. A 2 szülőm számomra a minden, mindenben szolgálom őket amit csak kérnek, semmire nem mondok nekik nemet. Előfordul hogy vagdosom magam. A legutóbbi vágásom pár hónapja volt a csuklómon de nem akar elmúlni a nyoma, az egész csuklóm egy hosszú piros vonal lett hiába gyógyult már be. Tiszta vér volt az egész fürdőszoba amikor csináltam másodpercenként dobáltam a véres zsepiket a wcbe, végül 4 napra rá a párom rávett hogy menjek a sebbel orvoshoz mert szerinte szörnyen nézett ki én nem akartam de ahogy meglátta az orvos mondta azonnal tetanusz kell és kaptam is. Az orvos meg a párom szerint is bajba kerültem volna tetanusz nélkül. A szüleimnek erről se szóltam. A sebemet se vették észre mikor még aktív szakaszban volt, akkor sem. Ha valami rossz történik velem akkor 5x ösen érzem. Olyan mintha a jó dolgokat alapnak venném, a rosszat pedig sokszorosan megérezném. Ha összeveszek a szüleimmel vagy valakivel telefonban akkor simán ordítok, sírok, trágár vagyok és nem érdekel az hogy emberek hallják körülöttem, mintha nem tudnám kontrollálni az érzéseimet. Ami nagyon furcsa hogy szerzett kapcsolatban nem tudom meghúzni a határaimat, mindent megengedek ugyanakkor eljön egy pont mikor el akarom távolítani az illetőt az életemből, mondom neki hogy fejezzünk be mindent , hagyjon engem örökre békén, de ez a szakasz pár óráig tart akkor komolyan így is gondolom de aztán mindig elmúlik. És nem értem hogy ez mi! Vissza-vissza tér, újra és újra rámjön időközönként és akkor teljesen komolyan gondolom ezt, de utána már megint “tisztán látok” ahogy ez lecsillapodott. Vezetésnél egyszerű felhúzni engem, akkor villogok vagy dudálok de a veszélyes dolgoktól tartózkodom már. Semmi nem ér annyit hogy esetleg baj legyen. 11 éves korom óta öngyilkos gondolataim vannak, a szüleim elől ezt is titkolom és pont miattuk nem teszem meg. Nagyon romantikusnak és szabadnak látom az önkezű halált ha az ember élt előtte valamennyit és letett valamit az asztalra az utókor számára. Ezek az öngyilkos gondolatok olyan mélyen bennem vannak hogy szerintem semmi sem tudná elmúlasztani őket. Már a részemmé váltak. Időközönként rám jön hogy husi vagyok és olyankor csak ilyen “clean” kajákat eszem meg alig eszem. De bmim bőven a normálban van egyébkènt (169cm 56kg, nő). Gyenge vagyok bármihez, változtatni is , és nem is akarom.


Aspergerrel vagyok diagnosztizálva de egyre inkább kezdek rájönni hogy én nem aspergeres hanem bpds vagyok.


2023. ápr. 8. 10:22
A kérdező szavazást indított:
Ezek az aspergernek is betudhatóak simán
Ez borderline
Más
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Téged lekene gyogyszerezni ha köz és onveszelyes vagy.
2023. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Másnak nem tudnék ártani.
2023. ápr. 8. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
A kettő nem zárja ki egymást.
2023. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vizsgáld meg a gondolkodásod. Mi alapján hozol meg döntéseket, mi alapján kategorizálsz be embereket? Mit gondolsz önmagadról? Ki vagy te és mi a rendeltetésed az életben?


Írj le egy szót egy lapra, bármit és ami összefügg vele azzal folytasd. Legyen teljesen absztrakt akár. Írj azért sokat és ha összefüggően tudod visszavezetni a gondolatmenetet az első szóhoz teszem azt 30 szó után akkor szinte biztos, hogy asszociációk mentén gondolkodsz ami nálunk tudatosan és alatt uralja az életünket.

Ha úgy van ezt a papírt mutasd meg egy hozzád közel álló személynek és kérd arra, hogy találja meg az összefüggést a szavak között. Ha nem fog menni neki akkor nagy eséllyel közöd van a bpd-hez amellett amit fentebb leírtál. Amúgy meg keress fel orvost minél hamarabb!

2023. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Annyira sajnálom, szörnyű így élni. Én detto ugyan ilyen vagyok, és olyan mintha minden erőfeszítésem ellenére nem tudnám kontrollálni a helyzetet. Ami másnak egy kis dolog nekem sokszor a világot jelenti, nem ért meg senki. Szeretni is úgy tudok, hogy mindent megtennék a másik emberért, de sokszor érzem, hogy nincs viszonozva. Nekem is vannak alkohol problémáim, meg vagdosás, öngyilkos gondolatok. Én bioláris depresszióval vagyok diagnosztizálva, de már jók a gyógyszereim és stabilabb vagyok. Végülis nem a diagnózis számít, hanem a tü
2023. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
*tünetek, amikre kapom a gyógyszert. Hangulatstabilizálók antidepresszánsokkal együtt jól működnek nekem.
2023. ápr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

3-as válaszoló vagyok, nem tudom, hogy miért pontoztatok le, de attól még ugyanúgy igazam van, hogy lehet valaki egyszerre borderline és autista is:


"Research shows that it's possible to experience both conditions. One study showed that 15% of patients with BPD also met the criteria for ASD. Living with these two complex conditions causes various difficulties that manifest differently from person to person."


[link]

2023. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aruka válasza:

Úgy érzem a leírtak alapján, hogy a szüleiddel való kapcsolatban vannak nehézségeid, megoldatlan, félretett sérelmeid.

Talán elsősorban nem azzal kéne foglalkoznod, hogy felcímkézd magad egy diagnózissal, hanem pszichológus segítségével megtalálnod a válaszokat magadban.

Miért vannak kötődési nehézségeid?

Hogyan tudod jól kezelni az érzéseidet, az elmédet, gondolataidat?


Azt javaslom, keress egy olyan pszichológust, akivel egy nyelvet tudsz beszélni. Aki megtalálja az utat hozzád, és megérzi, hogyan vezessen rá.

Ezt azért mondom, mert előfordulhat, hogy úgy érzed, nem halad előre a dolog, nem ért meg, nem tudsz vele úgy beszélgetni, mert nem vagytok egy hullámhosszon. Akkor tovább kell menni, keresni mást, és nem feladni, vagy azt gondolni, téged nem ért meg senki.

Sokszor arra vágyik az ember,hogy meghallgassák, hogy együttérezzenek vele.

Nem tudlak igazán megérteni téged, de együttérzek veled, és bízom benned, hogy segítséggel, de segítesz magadon. Nem kell egyedül csinálni.

2023. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!