Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm nagyon furcsa...

A barátnőm nagyon furcsa dolgokat csinál mostanában, eltúlzom vagy ez tényleg aggasztó?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz de muszáj kifejtenem. Az egyik legjobb barátnőmről szól a kérdés aki irtó furcsán viselkedik és próbálok rájönni, hogy miért. Pár hete szakított a barátjával ami mindenkit meglepett, ugyanis a srácot neki találták ki, olyan volt mint akikről áradozott ha egy romantikus filmet néztünk, külsőre is az ideálja volt, magas szőke kékszemű, sportoló, mellette egy velünk is irtó kedves, humoros, okos srác, mindenki szerette, az én barátommal különösen jóba lettek, közös kis síelések, kerti partik, nem győztük dicsérni őket, barátnőm nem győzte dicsérni nekem a barátját, hogy mennyire más mint elsőre tűnne, nem nagyképű, a tenyerén hordozza, mikor műtötték (volt egy komoly műtétje, ami testileg lelkileg kemény volt, utána egy hónap kórház) mindenkinél jobban mellette volt, mennyit köszönhet neki, milyen jól érzi magát vele stb stb, na mondom végre a sok szívás után talált valakit ő is, nagyon örültem neki. Aztán ugye kidobta.


Majd megtudtam a szakítást és kérdeztem, hogy mi történt, mégis miért? Kiderült valami, megcsalt? Majd nagyon közönyösen mondta, hogy hát semmi, csak azt éreztem mégsem hozzám való. Kérdeztem, hogy tessék? Mert eddig nagyon nem ezt mondtad, nem így láttam. Sokáig faggattam de semmi, és úgy tűnt nem titkol el semmit. Sőt azóta szóba se jött, teljesen közömbös lett a témával, hopp így elengedte. Kérdeztem, hogy a srác mégis hogy viselte? Majd közölte, hogy azt hazudta neki, hogy állandóan megcsalta csak olyan naív volt, hogy észre sem vette!! Kérdeztem, hogy de ez igaz? És mondta, hogy dehogy is, nem csalta meg.

Ijesztő volt, egy ilyen cancel-t csinált már tavaly a saját testvérével, akivel állítólag komolyan összevesztek a nővére esküvője előtt (szó szerint előtte, aznap!) de annyira hogy azóta nem is beszélnek. Nem mintha a nővérén múlna aki hónapokig konkrétan elkeseredetten próbált mindent megtenni, hogy újra beszéljenek (pedig kis híján elrontotta az esküvőjüket) de kész vége nála. De itt konkrétan összeveszés se volt. Azt mondta, nem tudja többé elképzelni, hogy lefeküdjön vele, hogy kézen fogva járjanak stb (előbbit is amíg együtt voltak nem győzte dicsérni, hogy mennyire jó volt vele, nem úgy mint az exeivel, az ágyban is hogy passzolnak).


Viszont tegnap mikor nálunk volt kerestünk egy régi közös képet és átmentünk egy olyanon amin barátnőm van egy szülinapi tortával amit még a srác sütött neki mert ilyen hobbi cukrász volt, mire ő szó szerint sírógörcsöt és pánikrohamot kapott de annyira, hogy azthittem mentőt kell hívni rá mert ott helyben megfullad…


Majd elmúlt lefektettük aludni és utána újra semmi, kérdeztük, hogy minden oké, nem hiányzik, majd mondta, hogy nem, és tök másról kezdett el dumálni, mintha mi sem történt volna, más pasikról akik tetszenek neki…

Számtalanszor próbáltam rájönni elhallgat-e valamit, vagy hazudik nekem, de úgy tűnik nem… Pedig valami itt nagyon nem stimmel, régen mielőtt ismertem gyógyszert is szedett egy ideig, mert elég rosszak a családi mintái, az anyukájához nagyon kötődik, aki pedig nagyon problémás személyiség… Barátnőm amúgy nem az, ő egy tünemény, ebből a rossz gyerekkorából semmit nem venni észre nála. De mintha lenne benne valami mégis, érzelmileg ami nagyon nem stimmel, nem igaz, hogy egy ilyen lány sosem talált még normális hosszútávú kapcsolatot… Ebben biztos voltam, hogy ez a srác lesz a nyerő, aki mellett végre kiköt…És nem, pedig állítólag szerette de dobta. Érzelmek nélkül…

A barátom elmondta később az igazságot a volt barátjának, aki mondta, hogy még mindig szereti, és nem érti mit tett amiért ezt tette vele. Semmi előjele nem volt. Mondtam már barátnőmnek, hogy szerintem ez nagyon furcsa és lehet, hogy el kellene mennie pszichológushoz ez ügyben, márcsak a rosszulléte miatt is, de megsértődött rám is, hogy ne vicceljek már, hát ezért? Nincs neki semmi problémája. Szerintetek? Túlreagálnám? Igazából megijeszt ezzel, és tudni szeretném mi az oka, hogy néha ennyire kiakad/megváltozik, csak nem akarom kibeszélni másnak (nyilván ismerősi körből) és nem tudom igazam van-e, hogy ez valóban egy probléma?


2023. ápr. 24. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem majd elmegy pszichológushoz, amikor úgy érzi, hogy problémája van. Te megtetted már, ami ebben a helyzetben egy baráttól elvárható, nem kell tovább erőltetni ezt a dolgot. Barátként állj mellette, hallgasd meg, másra nincs szüksége.
2023. ápr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban aggasztónak tűnik a viselkedése, de ahogy az 1-es írta, te nem nagyon tudsz mit csinálni. Esetleg nagyon nagyon óvatosan, tapintatosan időnként megkérdezheted, hogy most hogy van ezzel a dologgal kapcsolatban, vannak-e jó emlékei, van-e esetleg vmi kapcsolat a sráccal köztük vagy teljesen végleg elbúcsúztak egymástól.


Amúgy van olyan hely, ahol még összefutnak?


Az, hogy a fénykép láttán sírógörcsöt és pánikrohamot kapott, azért nagyon egyértelműen jelzi, hogy bajok vannak.

2023. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!