Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha megmondom a pszichológusnak...

Ha megmondom a pszichológusnak, hogy vagdosom magam, akkor azt elmondja anyának?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és igen, akármennyire is szégyellem vagdosom magam. Úgy érzem a pszichológus tudna segíteni, de úgy tudom, hogyha úgy látja, hogy veszélyben vagyok, akkor szólhat anyának. Vagy ez csak addig érvényes, amíg nem töltöm be a 18-at?

Semmiképpen nem szeretném, hogy anya megtudja.

Kérlek ne támadjatok, csak a kérdésre válaszoljatok.



2023. ápr. 29. 19:27
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
16 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólhat. Ha nagykorú vagy akkor végkép. Viszont az én pszichológusom azt mondta, hogy ha úgy érzi, hogy veszélyt jelentek magamra, bezárathat a diliházba. Ezt sokan gondolják nem helytállónak, mert ezt csak pszichiáter teheti meg. De én a pszichiátriára jártam a pszichológushoz. Ott ő lehet szólhat a pszichiáternek és már nem engednek ki. Ha vagdosod magad, akkor veszélyt jelentesz magadra.
2023. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

De ha az iskolapszichológusról van szó, akkor nem, ugye? Nem hiszem, hogy ilyen szintű lenne a probléma.


Mondjuk járok pszichiáterhez is, mert gyógyszert szedek. De oda nyilván csak gyógyszerért illetve kontrollra, szóval kizárt, hogy ott előkerül a téma.

2023. ápr. 29. 19:39
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy, úgyhogy nem.
2023. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ami azt illeti: már egy 16 évesről se szólhat ha az illető nem akarja.
2023. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A #2-nél az elmegyógyintézetre próbáltam utalni, a kérdésemmel.



"Sőt ami azt illeti: már egy 16 évesről se szólhat ha az illető nem akarja."

Az jó, mert nekem nem ezt mondta a pszichológus.

2023. ápr. 29. 19:43
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért az hozzátenném, hogy a tizenhat évesnek meg kell adni egy felnőttet akiben bízik és tájékoztatják róla, de te nagykorú vagy, úgyhogy ez itt lényegtelen. Kivétel ha gondnokság alatt vagy, mert ugye akkor az önrendelkezési jogod korlátozva van.
2023. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem bántalmaztak. Elmentem egy pszichológushoz és beszéltem róla. A pszichológus eljárást akart indítani az ügyben, de kértem, hogy ne tegye. Megkérdezte, hogy hány éves vagyok. 18 voltam. Sóhajtott egyet és azt mondta, hogy rendben. 18 vagyok. Ha nem akarom, nem indít eljárást. Ha kiskorú lettem volna, mivel kiskorút bántalmaznak, eljárást indíthatott volna. 18 évesen már senkinek nem beszélhet a dolgokról, főleg ha az illető nem akarja.
2023. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor felett nincs joga szólni.
2023. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

És valószínűleg kérni fogja, hogy mutassam meg neki (a pszichológusnak) vagy nem?

(A combomon vannak a vágások, szóval nem csak a vágások miatt lenne kellemetlen.)

2023. ápr. 30. 12:26
 10/30 anonim ***** válasza:
Érts meg valamit: semmi sem kötelező jellegű egy pszichológusnál, sőt pszichiáternél sem (utóbbinál kivétel ha beszámíthatatlan vagy). Ha valamit nem akarsz, nem tetszik, közlöd hogy nem. Nem csinálom, nem mutatom meg, és kész. Semmit sem fog tenni, nem fog kényszeríteni, mert nem is teheti..
2023. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!