Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak a nyomorult...

Nagylajos1999 kérdése:

Mit csinaljak a nyomorult életemmel? 23 vagyok egyetemre próbálok bejutni de másodjara se fog sikerülni jövőre már minek, se nő akivel talán talán megbeszélném a problémákat se kocsi se semmi Úgy érzem életem végig csak "szarlapátoló" leszek

Figyelt kérdés
Szerintem nincs más ilyen helyzetben
2023. máj. 10. 22:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
86%

“Szerintem nincs más ilyen helyzetben”


Na! Húzd ki a fejed a seggedből, vannak emberek, akik azon aggódnak, hogy mit adnak holnap enni a gyereknek, van akinek ma amputálták a lábát és van, akit a felesége kisemmizett és az utcára került.


Azért leszel szarlapátoló, mert így állsz hozzá! 23 éves fiatal felnőtt vagy, a legjobb erődben, szedd össze magad de k gyorsan aztán váltsd meg a világot.

2023. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, nem emiatt leszel szarlapátoló.
2023. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Minek akarsz egyetemre menni? Azért, hogy utána csicskaként keress 150 ezer forintot, miközben a haverjaid 8 osztállyal alaphangon fél millát, de inkább 1-et?
2023. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

"Minek akarsz egyetemre menni? Azért, hogy utána csicskaként keress 150 ezer forintot miközben a haverjaid 8 osztállyal alaphangon fél millát, de inkább 1-et?"


Egy szóval nem írta a kérdező hogy pedagógus szakra jelentkezne. Orvosi végzettséggel pedig bármelyik 8 osztályt végzett agyhalottat lekerestem még állami kórházban dolgozó rezidensként is. Most pedig budai magánklinikán vagyok szerintem inkább ne akard látni a havi munkabérem bizonylatát mert annyi rajta a számjegy hogy hozzád hasonlók megszédülnek tőle mert el sem tudnak addig számolni.


Dr. Simon János (agysebész)

2023. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, milyen egyetemről, milyen szakról van szó. Sokan azt hiszik, hogy minden szakmában minden esetben csak az a két lehetőség, hogy diploma, vagy mehetsz csövezni. Ez nem igaz.

Orvos pl. nem leszel diploma nélkül, valószínűleg jogász sem, vagy tanár...blabla, de ezer olyan szakma van, amikben ezek nélkül is el lehet indulni.


Nem biztos, hogy 19-20-23, vagy akár 25 évesen érett valaki arra, hogy diplomát szerezzen. Egyszerűen nem látja a motivációt hozzá. Motiváció pedig nem mindenkinek jön abból, hogy a szülei azt mondták, vagy mert ezt így kell.

Motiváció sokszor az élettapasztalatból jön. Elhelyezkedsz valahol, csinálsz valamit, keresel x pénzt, mondják, hogy lehetnél több, kerülhetnél feljebb, vagy csak látod a lehetőségeket, esetleg még a cég támogatja is, ezért szerzel valami diplomát, elmész továbbképzésre...akármi.


A dolgok nem fognak az öledbe hullani. Indulj el valamerre, alakíts ki egy rendszert! Először szar lesz, bizonytalan lesz, de ahogy bröffen, utána minden egyre jobban alakul majd.

2023. máj. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát én igazából orvisi
2023. máj. 11. 08:30
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát én igazából orvosira szeretnék menni de ijen készen nem tudom hogy megéri-e
2023. máj. 11. 08:31
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocs az elsőt véletlen küldtem el
2023. máj. 11. 08:31
 9/14 anonim válasza:
Ha az ilyent pontos J-vel írod, akkor tényleg engedd el.
2023. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem néztem hogy j vagy ly-vel írtam autocorrect kijavította
2023. máj. 11. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!