Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasi pánik ellen valami taktika?

Hasi pánik ellen valami taktika?

Figyelt kérdés
Rossz munkahelyen kezdődött, viszont felmondás után sem múlt el teljesen a szorongásom. A legrosszabb, hogy nehezen mozdulok ki itthonról, mert félek, hogy újra előjön az az érzés, hogy azonnal wc-re kell mennem. Ilyenkor kissé kimelegedek, mintha elveszteném a kontrollt magam felett. Erős szívdobogás nem szokott lenni. Van, aki ebben szenved, vagy kigyógyult ilyenből? Gyógyszer nélkül lehetséges? Hálás lennék támogató jellegű válaszokért!

2023. máj. 18. 16:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Ugyanebben szenvedek, én sem merek kimozdulni, csak ha tudom, hogy olyan helyre megyek, ahol van WC. Nekem eddig egyszer sikerült úrrá lenni a pánikon, akkor a három ujj technikával meditáltam indulás elôtt. Szerintem egyébként az étkezés megváltoztatása és a meditáció lesz nálam a megoldás erre a problémára, de bizonyos okokból elôbbit egyelôre nem tudom kivitelezni.
2023. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Stressz kezeléshez nem kell gyógyszer, mivel pszichés, te csinálod és generálod, irányítani is tudod. Millió praktika van arra, hogyan lehet kezelni a stresszt, mindenkinek más módszer válik be. Nekem most pl. a herbária nyugtató hatású teája és magneB6 segít. Lehet próbálkozni különböző technikákkal. Amúgy meg ha nem megy sürgősen keress fel pszihológust.
2023. máj. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, kegyetlen volt az a pár év. És ráadásul suliban. Oda meg muszáj volt bemennem mindig.


Én elkezdtem rázni a lábam ilyenkor néha ritmusra, hogy pl. 2 jobbal 2 ballal 2 egyszerre. És amíg arra koncentráltam, hogy meglegyen ez addig sem azon gondolkodtam, hogy wc-re kell mennem.


Nekem ez a technika vált be.

2023. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Antidepresszanst szedek, de erre mar az sem eleg. Van nalam hasfogo, es ez azonnal hat. Ezert csak kiemelten fontos es necces helyzetekre tartom. ( Aznap tudok menni, csak nem vulkanikus es szilard.) Imodeen, nem otthon elek.

Mar elengedtem azt, hogy nem akarok barhol vecere menni. De miota nem osszefosott vece utan szedem be remegve, hanem megelozesnek, azota el tudom hinni, hogy van elet fosas nelkul. Igy tobb sikeres sztoi utan gyogyszer nelkul is oke. De visszaeeses utan ujra kell kezdeni hinni, nem szabad ugy venni, bogy na, megis alkalmatlan vagyok.

A veszely megvan, hogy az ember a hasfogora szeretne tamaszkodni mindig, ezzel kell nagyon vigyazni. Megelozesre vedd be, ne mikor megtortent. De utana anelkul is probald elkepzelni, hogy oke lesz.

2023. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, vagyis Imodium Angliaban, de erre gondolok. A szentabletta itt mar tehetetlen. Igazabol panikbetegseg ( azelott fuldoklas, szedules volt, arra az antidepresszans nagyon jo) es IBS ravasz kombinacioja. A lelek vagy elme tuljar egy ido utan a trukkok eszen, hiszen ez segelykialtas ez. Csak attol meg nem vagyunk kisegitve. Kreativitas, szeretet, orgazmushegyek, kozosseg, barmi hianyozzon, ezzel a problemaval egy kilo kenyeret se tudsz venni a vegen.

Szoval amit irtam. Es tenyleg igaz, ahogy a katasztrofalis elmenyek elohozzak, hogy legkozelebb is az legyen, a sikerelmeny utan bele lehet jonni, hogy igen, kepes voltam erre, maskor is leszek. Es ahogy irtam, nem non stop hasfogoval, de egy repulout elott mar azzal.

2023. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de a pánik ellen nem taktika, hanem stratégia kell. Ez egy hosszabb folyamat, ami átfogóbb változásokat követel
2023. máj. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!