Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is nagyon vágyik rá, hogy...

Más is nagyon vágyik rá, hogy visszatérjen a gyerekkorába/ újra gyerek legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon vágyakozom a gyerekkorom után. Szeretném újraélni visszamenni oda. Ez mindig így volt. Viszont valójában nem volt felhőtlen a gyerekkorom (nagyon nem), és eszembe jutott, hogy talan azért vágyom-e vissza ennyire, mert szeretném ha bepótolná valaki azokat a dolgokat amiket meg kellett volna kapnom, de nem kaptam meg, vagy nem kaptam eleget (szeretet, biztonság). A gyerekkorom jó részeire vágyom, mikor jól éreztem magam. Gyakran képzelem, hogy újra gyerek vagyok, ha hasonló illatot, ízt érzek stb. Mással is van ilyesmi? Ez mennyire mindennapi dolog?

2023. jún. 16. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosan sokan így vannak vele, hiszen a felnőtt kor sok felelősséggel jár, és a tested is évről évre hanyatlik. Én speciel nem vágyom vissza. Gyerekkoromból legtöbb emlékem, hogy apám meg anyám egymással balhézik. Utána meg hogy apám új felesége velem balhézik minden nap. Onnantól lett egész jó az életem, hogy külön élek 20 éves koromtól.
2023. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Olyan, mintha én írtam volna! Ugyan így vagyok vele! ☺️
2023. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem szeretnék újra a gyerekkoromban élni.

Apám alkoholizmusa miatt rengeteg traumát hordozok azóta is magamban.

Ráadásul szegények is voltunk,néha enni is alig volt mit.

Mióta felnőtt vagyok, legalább a saját életemet irányíthatom, nem másoktól, vagyis nem a szüleimtől függ a sorsom.

2023. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem. Most nem mondja meg senki, hogy mit csinalhatok. Nekem tetszik a felnőtt korral járó szabadság.
2023. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem az volt a legjobb része az életemnek.
2023. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!