Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtt ADHD kivizsgálása...

Felnőtt ADHD kivizsgálása magán úton, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Illetve még az is az eredeti kérdésem szerves része, hogy milyen úton érdemes elindulni, mert persze csak magam gyanakszom a diagnózisra és nem tudom más mentális betegségem van-e.

Kerestem neten kifejezetten ADHD vizsgálatokat, de az lenne a legjobb, ha egy szakember (gondolom klinikai szakpszichológus?) először felméri mi a helyzet, lát-e egyéb diagnózist és aztán ő el tud küldeni ADHD kivizsgálásra?

Akit felnőttként vizsgáltak ki magánrendelésen akár célirányosan ADHD-ra vagy egy másik szakember küldte el ilyesmire, annak mik a tapasztalatai, melyik klinikán, ki vagy kik voltak a szakemberek, akikhez járt mire lett eredménye? Szívesen fogadok ajánlásokat, Budapesten leginkább.



2023. jún. 20. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

jaj mar megint az ADHD kerdes hogy ritalint kapjon valaki... istenem... az utobbi 5 evben ez nem volt divat.


Mi tortent? Ennyire kell a stimulans?


En szedtem es eldobtam mert egy szar. Fel evig mukodik utana mar csak 1 hetig, ez nem amfetamin, penzkidobas. Igyal kavet meg fekete teat.


Nem kell ide phenethylamine szarmazek. Megbanod elobb utobb.


Mondom en is szedtem, mar nem szedem mert egy szar.


Az osszes stimulans az, senkinek sincs pozitiv hosszu tavu elmenye. A depresszio amfetamin utan borzaszto, a ritalin utan is, a dextroamphetamine meg lisdexamphetamine utan is szar.


ADHD-s vagy vagy nem, nem tart orokke a hatasa, altalaban venlafaxine-nal szoktak kiegesziteni, vagy valami triciklikus antidepresszanssal.


De van guanfacin meg atomoxetine, de gondolom neked a ritalin kell.

2023. jún. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Maximum neked szól a gyógyszerről. Nekem meg arról, hogy tudjam mi a bajom és megfelelő kezelést, terápiát kapjak.
2023. jún. 22. 12:27
 3/4 anonim válasza:

Halihó,

Elsősorban évek óta gyanakszom ADHD-ra (nem, nem divatból :) )

Én elsősorban szorongással és felnem dolgozott traumával mentem el.

Azon a ponton amikor már mentem a terapeutámhoz, már olyan szinten volt a szorongásom, hogy be is dobtam a terapeutámnak, hogy szeretnék pszichiáterhez menni.

(Nem, nem vagyok se drogos, se gyógyszer függő. Rettegtem a gyógyszer szedéstől, de megkellett hoznom egy döntést vagy szedem azt a sz-rt vagy kockáztatom a munkahelyem. Nem bántam meg, hogy végre "normál" ember módjára tudtam aludni...)


Mindkettejüknek mondtam már a legelején, hogy szeretném kivizsgáltatni az ADHD-t is, a terapeutám támogatott benne, de eleinte kételkedett, hogy nem e más oka van a tüneteimnek, a pszichiáterem viszont egyetértett azzal, hogy nagy eséllyel van valamilyen szintű ADHD-m.


Jelenleg még folyamatban van a kivizsgálás, pont a felénél tartok - 2 vizsgálaton túl, 2 még hátra maradt- szóval diagnózisom nincs, de jeleneleg a panoráma klinikán történik a kivizsgálás és elképesztően elégedett vagyok nagyon, kedvesek és gyorsak. - Annyi,hogy most én belenyúltam a szabadságolásokba így majd az utolsó kivizsgálás aug 31-én lesz.-

2023. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, nagyon hasznos! :)

A terapeutád és/vagy a pszichiáter is a Panorámához tartozik, akiknél kezdted?

Nekem ezzel kapcsolatban van egy félelmem általánosságban, hogy így "házon belül" esetleg kevésbé kritikusan áll hozzá a diagnózishoz és ha kiderül, hogy fals az ADHD, akkor is esetleg azt mondja, hogy vizsgáltassam ki, mert náluk van rá lehetőség, én meg fizetek még többet, akkor is ha nem ebbe az irányba kéne tovább ásnom.

2023. júl. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!