Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziás betegek! Milyen...

Lesku kérdése:

Epilepsziás betegek! Milyen gyógyszert szedtek és milyen mellékhatásokat tapasztaltok/tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Nekem két év után most jött ki újra az epilepsziám. Öt napig voltam kórházban ahol gyógyszerként Convulex 500mg-ot kaptam. Utána néztem a lehetséges mellékhatásoknak hogy letörtséget, enyhe depressziós közérzetet okozhat ill. hogy akár öngyilkos gondolatai is lehetnek az embernek. Ezeket jómagam is tapasztaltam viszont semmi más bajom nem volt. Mikor kiengedtek a kórházból akkor Depakin Chrono 500mg-t írtak fel mert azt szedtem régen is. Viszont amióta ezt szedem teljesen felborult az alvási ciklusom. Arra nem emlékszem hogy korábban is volt e ilyen problémám a Depakinnal de most alig tudok elaludni. Majdnem egész éjjel fent vagyok és rendkívül éber vagyok, általában csak hajnalban/reggel alszom 3-4 órát napközben viszont egyre gyakrabban érzem magam fáradtnak.


Arra lennék kíváncsi hogy valaki tapasztalt vagy jelenleg is tapasztal e ilyet. Mert ez nálam tényleg csak pár napja kezdődött ahogy elkezdtem szedni a Depakint.


Előre is köszönök minden segítőkész választ és meghálálom ha a válaszotokban leírjátok a korotokat és hogy milyen gyógyszert szedtek.


21/F



2023. júl. 5. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
500 Levi.
2023. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tegretol CR 400mg. Nekem nincs semmilyen mellékhetása.
2023. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én Lamolep-et (lamotrigin hatóanyag) szedek, és 7 hete szedem 200mg adagban, eddig lett felhozva és most így marad egy darabig elvileg. Kb egy hónapja iszonyatosan elromlott a rövidtávú memóriám. De hogy konkrétan nagyon-nagyon. Soha nem volt eddig ilyen problémám úgyhogy csak arra tudok gondolni hogy a gyogyszertol.

A hosszútávú dolgokkal nincs gond, de a rövidtávú memóriám tényleg off-rotty, mint egy halé.

A beszelgetesekben elhangzott dolgok 85 szazalekban megmaradnak, de amit csinalok azt full elfelejtem. Ilyen automatizmus szerű cselekvéseket. Arrebb teszek valamit, hol van? en tettem ide? ezt miert tettem arrebb? miert pont ide tettem?

miert jottem be ebbe a helyisegbe? mit keresek a taskaban? hova tettem a telefonom? hol a szemuvegem? úgy pakolászok ide oda hogy kozben nem vagyok tudatában, nem jegyzem meg hogy mit csinált a kezem. Ha a hónom alatt tartok valamit képes vagyok 20 percig keresni, az izmom tudja hogy ott van es nem ejtem le, de a fejem full nem tudja hogy hol lattam utoljara es mi a szart csinaltam vele, hova tettem.


Egyszer ugy kerestem egy adag cuccomat hogy végül olyan helyen talaltam meg ahol nem emlekszem hogy voltam, nem tudom miert mentem oda, nem tudom miert tettem le ott a cuccomat és nem tudom miért jöttem ki ha volt oka hogy odamentem.


rohadtul ijesztő hogy sose volt memoriaproblémám, most pedig korulbelul 15 percenként túrni kell a fejemet hogy megprobaljak emlekezni valami apro mozdulatomra amire obviously nem tudok visszaemlékezni mert már 3 masodperccel a mozdulat utan elfelejtettem.


tegnap betettem valamit a taskamba, majd azonnal elkezdtem keresni valami egyebet a taskaban es a kezembe akadt amit pár szekundummal előtte tettem oda. De ezt mar addigra elfelejtettem xdd és néztem hogy What? az elobb volt egy ilyen a kezemben most akkor 2-t hasznalok egyszerre? Nem lol, hanem azt talaltam meg amit pont akkor tettem oda. Frusztráló.


Más mellékhatását nem érzékelem a gyógyszernek de állítom hogy ez akkor jelentkezett először mikor nagyjabol beállt egy nem nagy de nem is "szinte semmi" dózis


18L

2023. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én Levilt 2 x1200 mg,és Lamolep 2x200 mg-ot szedek. Feledékeny vagyok.
2023. aug. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Levetiracetam 2x500mg + Lamotrix 2x50mg.

Fáradékonyság, feledékenység, hangulatingadozás..

2023. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5ös vagyok, 21/L
2023. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!