Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy depressziós...

Szerintetek egy depressziós embernek tényleg jót tesz a környezetvàltozás? Ès tènyleg nem lehet ott meggyógyúlni, ahol betegek lettünk?

Figyelt kérdés

Nem àll túl jól az èletem.. 32 éves vagyok, évek óta nem dolgozom, első sorban a depresszióm miat, de voltak egyèb okok is, az elmúlt időszakban. A szüleimmel élek, de külön bejáratú lakrészben. Nyilván tudom, hogy ez màr nem mehet így sokáig. Ősztől szeretnék elmenni dolgozni, de sokszor fullasztónak érzem màr ezt a közeget is.. A szüleim mindent megtesznek értem, különösen az apukám. Màr-màr túl féltett engem, egész èletemben, de ő is azt szeretnè, ha a saját talpamra àllnèk, ezt tudom. Ismerkedtem valakivel, aki szerint, itt egy "arany kalitkàba vagyok zàrva" és az tenne nekem a legjobbat, ha minél előbb elmennèk innen. A pszichológus szerint, viszont jobb, ha maradok, legalábbis egyelőre biztosan, mert szükségem van erre a támogató hàttèrre. Az biztos, hogy többször érzem ezt a helyet börtönnek, de van, hogy inkább egyfajta buroknak..

Bocs, ha össze-vissza írtam, előre is köszi, ha valaki válaszol!


2023. júl. 30. 16:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még nem írtam, hogy sokszor úgy érzem, lehúznak a szüleim a veszekedéseikkel is, illetve gyerekként is vagyok kezelve, így, hogy még itthon élek velük.
2023. júl. 30. 16:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettőt lehet egyszerre. Elköltözöl, új környék, kicsit magad maradsz, kis "szabadság" nyugalom, de nem jelenti azt hogy ne mehetnél vissza szülőkhöz. Ha a támogatásuk jól esik látogasd őket, tartsd velük a kapcsolatot. Így megkapod a támogatást is, de a veszekedésekből is kimaradsz.
2023. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ezt szeretném, csak megmondom őszintèn, még soha nem dolgoztam hosszabb távon, nem tartottam el magamat,-ami tudom, hogy borzalmasan gáz-és fogalmam sincsen, hogy fog ez menni nekem. Plusz, apukàm eddig bővítgette, azt a lakrészt, amelyikben élek, nagyon sokat költött rá, ès tudom, hogy nagyon rosszul esne neki, ha elmennèk. Persze ez valószínűleg nem egyik napról a másikra fog megtörtènni, mert először el kell kezdenem dolgozni, beleràzódni a dolgokba, stb. Az is lehet, hogy màr az is elég lesz, ha arra az időszakra kimozdulok itthonról, nem tudom..
2023. júl. 30. 16:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha belevágsz kifog derülni. Remélem sikerülni fog. Esetleg csinálhatod azt hogy elsőre csak ideiglenesen laksz máshol, próbából, akkor meglátod hogy keszen állsz e rá, mi az ami nem megy. Ha megy akkor gondolkozhatsz majd egy végleges lakás, házban. Ha rosszul érzed magad amiatt hogy apukád ennyit fektetett bele a lakrészedbe, akkor viszonozhatod majd neki ha tudsz félre rakni pénzt.
2023. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy. :)

Igen, ezekre én is gondoltam.

2023. júl. 30. 17:23
 6/8 anonim válasza:

Én másfél évig voltam depressziós, nekem már nem csak lelki de testi/szervi tüneteim/pánikrohamaim is voltak. Ami létezett mindent beszedtem, sok orvoshoz elmentem, de szinte egyik sem használt. Mivel a kényszer rávitt arra, hogy elköltözzek a párom miatt a családomtól, így azt tettem. Az első hónap még piszok szarul ment, bepánikoltam, hogy ha rosszúl leszek hirtelen, és a párom dolgozik kinek szólok majd stb.. Aztán már 3 éve élek itt, és tapasztalatból mondom, hogy kb 80% ban gyógyult vagyok! Időváltozásra vagyok inkább érzékenyebb, de azon kívül semmi.


Az uj helyen találj ki hobbikat, kreatívkodj, süss sütiket, főzz, vagy akármi ami neked jó! Sok szerencsét!

2023. júl. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó, örülök neked. :) Igen, az időjárás engem is nagyban befolyásol.


Köszönöm! :)

2023. júl. 30. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valakinek lelki problémái vannak, a költözés nem gyógyír, mert a gondjai belülről fakadnak, mindenhová viszi őket magával. Szerintem nem kell költözés a gyógyuláshoz. Ha viszont maga az otthoni légkör betegítő, akkor jobb elmenni (persze ha van hozzá háttér).
2023. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!