Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van így értelme tovább járni...

Van így értelme tovább járni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, Október óta vagyok munkanélküli, mert nem akarok dolgozni, helyette én a számítógépes játékok játszásának akarok élni. 12 éves korom óta vagyok hardcore videojátékfüggő. Napi 15 óránál többet ülök a gép előtt. Minden álmom, hogy full-time streameléssel élhessek meg, hogy munka közben is játszhassak. Ott hagytam csapot papot és megtagadom a rendes munkavállalást, "anti-work" embernek hívom magam, szüleim eltartanak.

Év elején kerestem fel a szer-ambulanciát a városomban, kaptam is egy klinikai szakpszichológust. Én szerintem okosságokat mond, míg a környezetem 100%-a szerint barom a pszichológus. Először is szerinte nem baj, hogy ennyit játszok mert ez a függőség csak egy menekülési útvonal a depresszió elől és ez létfontosságú. Szerinte nem baj az, hogy 8 éve 0 nézőnek streamelek, mert legalább munkát imitálok vele és kis rendszert ad az életembe és szeretné, hogy minden nap délután 7-től éjfélig streameljek a kerek 0 nézőnek, ne adjam fel! Munkát szerinte ne keressek, mert azért nem tudok dolgozni, mert depresszióm van és Ő ezt megállapította. De amúgy év eleje óta billeg, hogy most menjek-e vagy ne menjek ezzel a "nagyon súlyos" depressziómmal a pszichiátriára, nem tudja hónapok óta eldönteni.

Ami tanácsokat nyújt igazából az az, hogy harcoljak a szüleim ellen. Panelmondatokkal utasítsam el a szülő segítséget, mert pont azért vagyok depressziós mert folyton nyaggatnak munkával és megpróbáljuk megértetni velük, hogy ŐK tettek ilyenné.

Emellett sírjak folyamatosan az interneten, redditen és más blog oldalakon hogy hátha kapok megértést és segítséget és itt majd biztosan nem ítélnek engem el és megértik, hogy a depresszió miatt nem tudok dolgozni és majd babusgatnak itt, meg nem küldenek el egy ingyenélő senkiházinak, mint azt a szüleim teszik, mert a világ olyan csodaszép. Tehát az interneten önsajnáltatás szerinte a legjobb módszer amit tehetek.

Szerinte nem létezik lusta ember, csak depressziós. Van értelme tovább járnom ehhez a nőhöz?



2023. aug. 8. 17:21
A kérdező szavazást indított:
Igen, folytasd a terápiát, nagyon okos hölgy
Nem, ennek így semmi értelme, teljesen idióta nőszemély
26 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem aki nem hajlandó semmilyen hasznos, értékteremtő munkát végezni vagyontalanul, azt ne érje elemi meglepődés akkor, ha semmire nem jut az életében.
2023. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Truman_Burbank válasza:
92%

Pajtás anélkül, hogy a komfort buborékodat kipukkasztanám és avagy belegázolnék az életedbe, nem specifikálnám túl a „félresíklásod”, nem vonnék le nagy következtetéseket, csak egy laikus tanácsot tudok adni (mert nem vagyok terapeuta).


1. Meglévő pszichológus mellett és érdemes főképp, ha bizonytalan vagy egy másik szakvéleményt kérni az helyzeted megértésére/megoldására (pszichológus csak rávezethet megoldásra miképp nem orvos tehát nem biztos vagy egyenes megoldásokat add a kezedben ezért lehet, sokszor rossz következtéseket vonnak le helyzetekből rossz megfejtésbe terelnek)


2. Streameléshez igen nehéz elkezdeni, megszerezni hozzá a nézőt, mivel kell valamilyen „Felszívó Erő”, tehát meglévő ismeretségi kör (szociális háló), platform (hogy éppen rezonálj a világ folyására mi érdekli mostanság az embereket), felszereltség jó vevőprogram, processzor, csillagszóró, erősen megmikrozott mikrofon, egyebek (opcionális szerintem és nem vagyok Hardware Krisztus nem értek és nem tudok összeeszkábálni egy gépet) és talán a legfontosabb, érdekes légy valamiféleképpen karizmatikus, hogy embert figyelmét/tetszését megragad, és 8 éve semmi eredménye akkor lehet, hogy érdemes ezt felülvizsgálni, hogy Te képes vagy rá, de ugyanakkor folytathatod, csak tényleg vizsgáld felül magad (nem attól omlik össze a világ ha ebben esetleg középszerű vagy ellehet fogadni ezt tényként, és tovább állni mást keresni, mert mindig van más)


3. Munka kapcsán, ha ugyan nem számít a pénz, akkor keres, olyan munkát, ami egyszerre szocializál, tehát vannak munkatársaid és kapcsolatba hozz idegen emberekkel, plusz olyat vállalj, ami nem (bio)robot munka (pl. gépsor, munkaszalag de minden elismerés azoknak, akik bírják irammal, mert az dicsérendő). Így az újdonság és változatosság/rugalmasság okán lesz időd és tapasztalatod magad felé/mások felé nyílni (azt is tudom, hogy valódi munka esetén 3-om közül valamelyik kifog esni a pikszisből, mert olyan munka nincs/nagyon ritka, amiben mind a 3 három meglenne ráadásul állandóan)

2023. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Mi az a "szer-ambulancia"? Mi az igazi kérdés?

A munka rendszert visz az ember életébe, szociális kapcsolatokat is ad, fizetnek is érte, motivál, hogy minden reggel felkelj, fogat moss, felöltözz és az önéletrajzban is jól mutat. A szülőkkel való összeugrasztással sem tudok egyetérteni. Azt hiszem, hogy a Kiskegyedben jobb életmódtanácsok vannak.

2023. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A szer-ambulancia az az addiktológia/drogambulancia neve itt a városban. A pszichológus azt mondta, hogy hosszútávon az lesz a célunk, hogy lesz munkám, de az NAGYON HOSSZÚ táv. Több tucat hónap, akár évbe is telhet, mert először ki kell jönnöm a depresszióból és utána leszek munkára kész.
2023. aug. 8. 18:49
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó előtti bekezdésben, amikor azt fejtegetted, hogy majd megértést kapsz az interneten a sírásra, azt gondoltam, hogy troll vagy. Ha nem, akkor viszont te nem érted az iróniát. Továbbra is a Kiskegyedet javaslom. Nézegesd a képeket, a recepteket, főzz valami finomat.
2023. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5-ös viccen kívül ezt javasolja, hogy anonim fórumokon, mint pl. a reddit nárcisztikus szülők által nevelt önsajnáltató részén próbáljak meg naponta írni a problémáimról és empátiát találni.
2023. aug. 8. 19:30
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én szerintem okosságokat mond"

Ha ezt még mindig és komolyan így gondolod, akkor csináld, amit mond. Én viszont nem több év után várnám a változást, hanem tűzzetek ki kisebb célokat és ha nem vezet eredményre ez a módszer kicsiben, akkor nagyban sem fog.

2023. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Truman_Burbank válasza:
82%

Értékes ember, ahogy mindenki is az Földön, ezt kár bizonygatnod és kikérni másokat arra, hogy sebeidet nyalogassák főképp, ha pozitivitáson túl már nem is vagy kíváncsi a konstruktivitásra. Ugyanis online idegenektől puszta szó nem oldja meg a problémádat (nem add igazi választ, az életedre nem lát rá csak pár mondatra), például, ha látok egy posztot pandák szomorú helyzetéről és írok alá kommentem vagy like-ot akkor az valójában nem fog segíteni helyzeten mivel az a „segítség” alaktalan/személytelen gyakorlatilag tett/támogatás nélküli.


Ha szeretnéd, hogy valaki segítsen akkor végezz önvizsgálatot vagy szerettesd meg valakivel magadat, hogy átlendüljetek a problémám és valaki valamikor biztos képes leszel rá csak, azért tenni kell és nem félni/szorongani, hiszen igazából nincsen tétje max démonja, amit te bele látsz. Így, ha csak önigazolás vagy ál pozitivitást akarod visszahallani, az minimum önhazugság, ha nem esetleg képmutatást, és ezért kár online fórumokat látogatni, valamint időpazarlás hiábavaló azok számára, akik építő véleményt is írnak neked vagy változásra eszközölnének.


Ezen ponton hasonlót tudok javasolni (mint az előző kommentelő), akár böngészhetnél horoszkópot, mert az add egy állandó hamisan megerősítő biztonságot, de erre ne kérjél jó szándékú embereket tényleg, ha pozitivitáson kívül másra nem vagy kíváncsi.

2023. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kerülnek a pszichiáter mellé ilyen emberek dolgozni? Agyam eldobom pedig volt inkompetens pszichológusom de ez ha igaz lenne….
2023. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ma voltam újra, végül elküld pszichiáterhez, mert a szüleim munkával való nyaggatása annyira kikészített, hogy antdepresszánst kell szednem. Úgyhogy 2 hét és kezdem magam gyógyszerezni.
2023. aug. 10. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!