Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a mai vilagban...

Szerintetek a mai vilagban mennyire lehet social media nelkul elni?

Figyelt kérdés

Gondolok arra hogy csomo munkatarsam instagramon vagy facebookon ir,ha van valami gond.Fonokom is.A gyermekem osztalyaban levo osztalyfonok is facebook csoportot csinalt,amikor le erettsegiztem is a titkar,osztalyfonok facebookon irt.A regi idokben hogyan oldottak meg?Miert kellett ezt bevezetni?Ertem hogy egyszerubb,de rettenetesen toxicus a social media,foleg a fiatalokra nezve.

Ha megtudjak hogy nincsen xy-nak facebookja,kozlik hogy csinaljon,kinezik stb(nalunk munkahelynel volt erre pelda)

Legszivesebben letorolnem az osszeset,aki el akar erni az hivjon.

Nem beszelve mennyi toxicus hir van facebookon.Jon a kerdes akkor mier nem torlom le az appot es hasznalom a messengert?Mert a munkahelyi+iskolas csoport;facebook csoport

Gaz hogy 27 evesen igy gondolkodom?Ha letorolnem az appokat felnek hogy a gyerekem rovasara menne,es a fonokom ugy is szolna higy ilyet nem csinalhatok.

Plusz jovore diplomazok,gyogypedagogus leszek,szerintem igy meg elkerulhetetlenebb.



2023. aug. 13. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Régen elment a gyerek mezítláb az 5 km-re lévő iskolába, és vagy megfagyott, vagy a torokgyík vitte el.

Miért kell tiltakozni a manapság megszokott, kényelmes kommunikációs csatornák ellen? Neked nem kell a fb hírfolyamán pusztítani az agysejtjeidet, ha jön értesítés, akkor elolvasod, hogy mit akar a Jolánka néni, ennyi.

2023. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amisok áram, benzinmotor, elektronikus eszköz (és minden más modern kütyü) nélkül is tudnak élni.
2023. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
En azt utalom, hogy pl. a fonoknek mi koze ahhoz, hogy te mit osztasz meg a Facebook-on? Mire kivancsi, miert akar ott leskelodni? A nagytestver figyel. Hat, ne legyen minden megosztas nyilvanos... be lehet am ugy allitani, ki ne lassa meg akkor sem, ha az ismerosod... azert, mert egyszeruen nem tartozik a kis sunyira... Nem igaz? ;-)
2023. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A social media egyben kommunikációs csatorna is. Nem kell facebookoznod, elég ha messengered van a telefonodon, vagy épp belenézegetsz az óvodai csoportba stb.

Nem kell mást sem olvasgatnod sem nézegetned.

A főnököd sem kötheti ki, hogy legyen facebookod, helyette viszont sms-ezgetni fogtok, ami minden üzenet után pénzbe kerül. Jobb?

Instádnak meg Tiktokodnak abszolút nem muszáj lennie. A te korosztályod vagyok, még sincs rajtam akkora para, szociális szorongás, mint rajtad. Az a sejtésem, csak simán túlgondolod ezt az egészet.

2023. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem sokkal jobban idegesítene, ha minden miatt felhívnának. Ezek az üzenetek sokkal kevésbé mennek bele az ember privát szférájába. Nem kötelező semmit se megosztani, lehet csak üzenetküldésekre használni ezeket a csatornákat.

Ami engem zavar, hogy nagyon sok "zajt" is megosztanak, ostobaságokat, mellékes dolgokat, ami mellett elsikkad a lényeg. Nem egyszer volt hogy érdemi infót nem vettem észre, mert elveszett a buta debill dolgok között,amiket az iskolából is küldenek a tanárok. A másik meg hogy nem egységesen egy csatornát használnak, pl iskolában egyik tanár az e-krétán üzen, másik google classroomon, harmadik emailben, negyedik teamsen, ötödik szóban stb. Nem veszik figyelembe, hogy a szülőnek teljes munkaidő meg x számú gyerek mellett nincs ideje naponta végignyálazni minden lehetséges csatornát, hogy melyik tanár mit hova töltött föl - jellemzően az utolsó pillanatban, valamilyen határidő, esemény, program előtt. Gyakran akadályversenynek élem meg az iskolával való kommunikációt.

2023. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Csinálsz egy profilt, belépsz az iskolai csoportokba, meg ahová muszáj és kész. Nem kötelező ismerősöket jelölni, nem kötelező hírfolyamot böngészni, vagy bármit megosztani. Messengered pedig lehet facebook profil nélkül is.
2023. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem se Face, se Messenger, se Insta, se Twitter, se Snap...

LinkedIn-en gondolkodtam, mert sokkal inkább profilomba illene, de az sincs.


Azaz lehet! Csak motiváció kérdése.

2023. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmim nincs. 40 éves nő vagyok,családom van. Nem is igénylem a szociál médiát. Nem érdekel.
2023. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén semmi. Vibber van telón de az csak simán kommunikációra van semki egyéb.
2023. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek ilyenek! Kerdezo, hidd el h te gondolkozol jol.
2023. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!