Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek még meggyógyulhatok?

Szerintetek még meggyógyulhatok?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú történet lesz, köszönöm aki szán rá időt hogy elolvassa!

18 éves leszek egy hónapon belül, már 6 éve küzdök komoly depresszióval. Kétszer voltam pszichiátrián (diagnosztizáltak hangulat és viselkedészavarral, bulimiával, major depresszióval, szorongással), az ott töltött idő összesen 3 hónap volt, rengeteg gyógyszert kaptam, ezek között volt 2 féle nyugtató amikre rá voltam szokva nagyjából fél-1 évig. Szerencsére leraktam őket, ahogy az összes többi gyógyszert is, mivel nem segítettek hónapok alatt sem.

A családi hátterem zavaros, a szüleim elváltak 12 éves koromban, azóta az anyám alkoholista lett, erősen gyanítom, hogy borderline személyiségzavara van. Emelett ún. hoarder (az egész lakásunkat telerakja felesleges dolgokkal, mindent meg szeretne tartani aminek van egy kis jelentősége számára), ezzel a dologgal már szerencsére nem kell együtt élnem, de mikor még ott laktam nagyon rányomta a bélyeget a mentális egészségemre az a rengeteg kosz és szemét ami abban a lakásban van. Nem tudtam iskolába járni mert folyamatosan beteg voltam a penésztől, több betegségem alakult ki amiatt hogy nagyon el voltam hanyagolva pl. étkezés terén (inzulinrezisztenciám lett). Ezidő alatt kétszer bántalmaztak szexuálisan, amit nagyon nehezen viseltem, nem kérhettem segítséget mert az anyám attól félt, hogy őt fogják elővenni a történtek miatt, miért nem figyelt rám jobban. Ezek előtt is volt hasonló, bár az nem jutott el ilyen fizikai szintig, de 12-15 éves koromig több férfi zaklatott amíg nem küldtem nekik képeket/videókat a testemről, vagy bármilyen szexuális természetű tartalmat, és mivel sajnos egy buta kisgyerek voltam akit nem edukáltak ezzel kapcsolatban, nagyon könnyen elhittem, hogy ők tényleg szerethetnek engem.

Ezek után megismertem a barátomat, aki kihúzott ebből a környezetből, amiért nagyon hálás vagyok neki. Van egy otthonom, egy biztos pontom, de valamiért mégsem érzem magamat boldogabbnak, és egyre többet gondolkozok az otthoni dolgokon amiket hátrahagytam, az iskola, a barátaim, a kisállataim. A szüleimmel furcsán tartjuk a kapcsolatot, az apámmal nagyjából félévente háromszor beszélünk, az anyámmal hetente egyszer. Soha nem voltak azok a fajta szülők akik kimutatták az érzéseiket felém, csakis a negatívakat. Nem írják nekem, hogy szeretnek, vagy hogy hiányzom nekik. Az anyámban egy kicsikét jobban megbíztam, néha beavatom a dolgaimba, de folyamatosan azzal szembesülök hogy a legprivátabb részleteket megosztja másokkal. Az új városban ahol élek még nincsenek barátaim, a régiek közül nem nagyon beszélek senkivel, teljesen mások az érdeklődési köreink, tekintve hogy én már inkább házimunkával foglalkozok az időm nagyrészében, bár ez változni fog mert idén visszamegyek folytatni a középiskolát. Emiatt nagyon izgulok, sokkal érettebbnek érzem magam a velem egykorúaknál (valószínűleg a helyzetemből adandóan), ezért esti képzésre jelentkeztem ahol idősebbekkel leszek együtt, de mégis félek.

Szeretnék pszichológushoz járni újra, de sajnos nem tudom ezt elkezdeni amíg nem töltöm be a 18. évemet, és úgy érzem hogy nagyon gyorsan ki fogok fogyni az időből. Egyre rosszabbul érzem magam, a fél napot átalszom, csak játszani van kedvem és az ágyban lenni, egyre kevesebbet keresem mások társaságát, rengetegszer gondolok öngyilkosságra, az évek alatt volt már pár próbálkozásom, nem jött össze sosem, de ennek részben örülök. 4 évig rendszeresen vagdostam magam, ezt pár hónapja sikerült abbahagyni, de mostanában megint előjön a kényszer, hogy csináljam. Nem szeretnék csalódást okozni a barátomnak.

Szeretnék jól lenni, szeretném színesen látni a világot újra, szeretnék alkotni, szeretnék újra annyit mosolyogni mint régen, de akárhogy próbálkozom, nem megy. Kicsit olyan, mintha egy szomorú kisgyerek maradtam volna aki nem tud felnőni legbelül, de közben már öregnek is érzem magam a majdnem 18 évemmel.

Szerintetek van esélyem megtalálni a helyem és beilleszkedni más emberek közé? Vagy ki fogom nőni valaha azt, hogy ennyire hiányolom a szüleimet/azt amit nem kaptam meg tőlük/a gyerekkoromat?



2023. aug. 23. 04:44
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Nehéz kérdés.


Lehetséges, hogy sikerül mindezt megoldani, jó szakemberrel meg ilyesmi, de fogalmam sincs, hogy egyáltalán lehet-e és ha igen mennyire és mennyi idő múlva.


Mindenképpen érdemes jó közeget keresned, légy sokat a barátoddal, oszd meg vele a gondolataidat, hogy minél több figyelmet és törődést kapj. Ezek ellensúlyozni tudják mindazt amit eddig nem kaptál meg. Barátok, elfoglaltságok (mondtad, hogy szívesen alkotnál, én gyakran a depressziómat is lerajzolom, könnyít rajtam).


Nem tudok biztos megoldást sem választ rá, magam is szenvedek, de talán neked több esélyed van.

2023. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Szia! Ez sajnàlatos ami megtôrtént veled, de tovàbb kell ezen lépned! Nem szabad hàtra nézned, csak elôre! Ami volt az elmult, ugy gondolj rà vissza mint egy rossz àlomra. A jelenben kell élni nem a mùltban! Tervezni kell az életet, pl. Kitanulni egy szakmàt. Becsûld meg a baràtodat. Ne fekûdjél egész nap az àgyban, hanem menjél sportolni, a sportolàs jòt tesz a testednek és a fejednek is. Boldogsàg hormont szabadit fel. A rendszeres sport csak is a javadra fog vàllni! Meg fogsz gyògyùlni teljesen, mivel még fiatal vagy, csak akarnod kell!
2023. aug. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pintér László ***** válasza:
38%
Miért vannak lepontozva az előző válaszok?
2023. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló, nem érzem igazán, hogy a múltban élnék, hiszen a mostani problémáim leginkább abból adódnak hogy jelenleg nincs egy épkézláb felnőtt akire számíthatok a barátomon kívül. Azt érzem, hogy még szükség lenne a szüleimre, hogy tanácsokat adjanak és támogassanak, érzelmileg és anyagilag is. Azt tapasztalom hogy a velem egykorúak nagyrészének nem kell ilyenek miatt aggódni ennyit, ez nagyon nyomaszt, hogy én miért nem érdemlem meg ezt a fajta biztonságot. Mivel nem élek már egyikőjükkel sem, ezért saját magamnak kell beosztanom a pénzem (ez a gyerektartás amit apámtól kapok), nagyon nagy teher számomra hogy nem tanított meg senki a pénzzel bánni, nagyon stresszes hogy nem tudok például orvoshoz menni, vagy normális ételt venni magamnak legtöbbször mert félre kell tennem azt a kevés pénzemet ami van. Dolgozni nem tudok, 0 tapasztalattal és 8 általánossal 18 év alatt sehova nem vettek/vennének fel, októbertől tudok elkezdeni keresgélni, hátha ha nagykorú leszek valahova felvesznek engem.

A sportolással kapcsolatban nincsenek igazán jó élményeim, rengeteget kipróbáltam már gyerekként, tánc, lovaglás, gyorskorcsolya, úszás, de ezeket mind azért mert erőltették a szüleim, hogy csináljak valamit. Kardiozni próbáltam, de az asztmám miatt nehéz, nincs annyi pénzem hogy gyógyszerre tudjak költeni folyamatosan. Sétálni szoktam, az segít.

Szakma kitanulás szintén pénz miatt nem megoldható, de mivel jó tanuló voltam középiskolában amíg jártam, ezért inkább a továbbtanulás az ami érdekelne.

Ez a jelenem, hiába próbálok előre nézni egyelőre teljesen bizonytalan minden ami körülöttem van.

2023. aug. 23. 17:19
 5/7 Rengarzzz ***** válasza:
Meglepő lesz de BESZELJ A BARATODDAL, senkit nem érdekel, hogy mit mondanak random emberek az interneten, minden perc amit itt töltesz a barátod helyett, szimplán degeneráció.
2023. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szőlőcukros_petraaa ***** válasza:
Pesze hogy sikerülni fog megtalálnod a boldogságot, csak sose add fel kérlek! Gyere budapesten a Thalassa házba, én hétfőn megyek már, majd megírom milyen de neked is jót tenne! Kérj segítséget! Normális hogy hiányolod a szüleid, mindig fontosak lesznek! A szakemberek nem véletlenül szakemberek! Szerintem
2023. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélhetôleg, ahogy betôltôd a 18. életévedet tôbb lehetôséged lesz! A tovàbbranulàs jò ötlet, be kell fejezned az iskolàt. Kivànok neked kitartàst és szerencsét!
2023. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!