Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 évesen lehetséges memóriaro...

21 évesen lehetséges memóriaromlás, elbutulás? Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja kezdődött és érzem magamon hogy egyre súlyosbodik, viszont olvastam, hogy ilyen fiatalon az elbutulásnak (demencia) elég kevés a valószínűsége.


Azt érzem magamon hogy teljesen dekoncentrált vagyok, olyan dalszövegeket felejtek el amiket eddig tudtam és gyakran hallgatok, illetve a beszéd is nehézkes, mivel a mondat felénél elfelejtem mit akartam mondani stb. Néha olyan érzésem is van, hogy csak nézek ki a fejemből és nem fogom fel mi van előttem. Iszonyatosan zavaró, mivel mindig is az a srác voltam akinek vágott az agya és odafigyelés nélkül emlékezett mindenre.


Valakinek van hasonló tapasztalata? Mit tudnék ez ellen tenni? Elég zavaró, picit szorongok is már emiatt.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 29. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Gyere le a szerről, energiaitalról, hajnalig számítógépezésről. Minden, ami ellentmond a napi normális életrutinnak, befolyásolja az agyad működését.
2023. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem drogozok, 5x próbáltam a füvet, semmi mást. Nagyon tetszett, de úgy voltam vele, hogy annyival többet nem ad az életemhez, hogy megérje a kockázatot és ilyenekre költsem a pénzem. Ennek is már egy éve kb. Energiaitalt, kávét iszok, úgy szoktam érezni, hogy az segít de akkor megpróbálom elhagyni.
2023. aug. 29. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Én mindig azt mondom, hogy elsőnek a szervi elváltozásokat kell kizárni. Én a helyedben felkeresnék egy neurológust. Egy vérvétel sem ártana. Ha minden rendben akkor lehet tovább keresgélni, hogy esetleg pszichés eredetű e a probléma.
2023. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem akarom az ordogot a falra festeni, de a marihuana hasznalata megemeli fiatalokban a skizofrenia kialakulasi valoszinuseget, ami elbutulassal is jar a hallucinaciok es teveszmek mellett. Mar a hallucinacios epizodok elotr memoriazavar es beszednehezsegek jelentkezhetnek, ezt a prodromalis fazisnak nevezik, amikor a betegseg meg nem diagnosztizalhato. A skizofrenia regi neve egyebkent dementia praecox.
2023. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Velem még korábban is kezdődött ugyanez. Nekem kiderült, hogy endokrin betegségem van és gondom van az inzulinommal, hormonjaimmal.

Szóval kb bármi lehet, talán kezdj egy részletes laborral, hátha látszik rajta valami

N

2023. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ugyanígy vagyok, majdnem ugyanennyi idősen. Múltbéli eseményekre is nehéz emlékeznem. Képi emlékeim nincsenek is. Ha találsz valami megoldást, oszd meg majd.
2023. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Elmegyek orvoshoz, valószínű vérvételre beutal, ha az se segít akkor tovább kell keresgélni. Szólok mindenképp ha találnak valamit!
2023. aug. 29. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló volt a helyzet, bő egy évig tartott. Mindent elfelejtettem kb, nagyon féltem az elbutulástól, demenciától. Olyan triviális dolgokra sem emlékeztem, hogy zuhanyoztam-e már ma, mit csináltam tegnap. Egy idő után persze már görcsösen figyeltem ezekre, és ezek miatt jött egy hatalmas meredek lejtő lefelé.

Voltam 2 neurológusnál, csináltak mri-t, számtalan labor, egyéb vizsgálatok. Nem volt semmi szervi elváltozásom.


Végül magától ugyanúgy szűnt meg egyik napról a másikra, ahogy elkezdődött. Szörnyű volt az az egy év.


Nagyon sokat olvasgattam ebben a témában és ami leginkább illett rám, az a deperszonalizáció-derealizáció nevű állapot. Azt, hogy mi váltotta ki nálam nem tudom. Olvass utána, hátha magadra ismersz.

2023. aug. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én bipoláris vagyok, és mikor kezdek nagyon lefele csúszni, akkor szoktam ezt érezni
2023. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, bipolaris zavar, depresszio, skizofrenia, postcovid, parazitak, hormonzavar, alvaszavarok es ejjeliboxigenhiany a leggyakrabbak, amik ezt okozhatjak, de meg ezerfele mas oka is lehet... akar nehezfem mergezes, gombasporak, erzelmi bantalmazoval egyutteles is.
2023. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!