Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom már a terápiát,...

Nem bírom már a terápiát, tényleg ez a normális, hogy csak kérdezgetve vagyok?

Figyelt kérdés
A terapeutám az ég világon semmit nem csinál, csak kérdezget, folyamatosan, pedig már jópár órát voltam nála. A múltkor már kifakadtam, hogy nincs türelmem még egy nyomorult kérdésre, nem ezért jöttem ide, csak mondja meg mit csináljak. Erre közölte, hogy a kérdések azért kellenek, hogy teljes képet kapjon a helyzetemről, és anélkül nem tud segíteni. Hát de basszus már lassan azt is tudja hogy 8 évesen hányas lábam volt... És ha valami olyan van ami esetleg negatív akkor is engem kérdezget hogy szerintem ez jó-e, reális-e, nem mondja azt hogy csak a traumám miatt hiszem ezt. Iszonyatosan frusztráló hogy segítséget szeretnék mert lassan már megőrülök, helyette kérdéseket kell válaszolgatnom hogy milyen volt a gyerekkorom, holott rohadtul nem abban a témában kértem segítséget. Most komolyan ez a normális? Vagy hagyjam a francba, és keressek másikat?

2023. szept. 11. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Egy terápia ilyen.
2023. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen ilyen. Neked kell felismerni a hibás társításaidat, a túlzó gondolataidat, a rejtett, akár gyerekkorba visszanyúló indítékaidat.

Nem megszerelnek, hanem ráébresztenek, mit kell megszerelned saját magadon.

2023. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Az a problémád, hogy úgy állsz a terápiához, mint bármilyen más orvosi* ellátáshoz. Elmész, elmondod mi a probléma, doki megmondja mit kell csinálni, vége. A pszichoterápia nem így működik. Neked kell magadtól belátni hogy mit csinálsz rosszul és hogyan lehetne jobban csinálni. Hiába mondaná meg a terapeuta hogy ezt vagy azt csinálj, akkor fog tényleg változni bármi is, ha magadtól látod be, hogy változnia kell. A terapeuta dolga az, hogy rávezessen mi lenne a jó megoldás, vagy mi a problémád oka. De a választ nem fogja megmondani, mert azt neked kell megtalálnod.


"a kérdések azért kellenek, hogy teljes képet kapjon a helyzetemről, és anélkül nem tud segíteni."


Ez igaz, illetve a kérdések által segít. Ne csak tényszerűen válaszolj rájuk, gondolkodj is el rajta, hogy miért az a válaszod ami, vagy mit jelenthet a válasz.


*Oké tudom hogy a pszichoterapeuta nem orvos, de a mondandóm lényegén ez nem változtat.

2023. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ettől meg fognak gyógyulni a traumáim meg a mentális betegségem(?), hogy kérdezget, és együtt hümmögve megvitatjuk, hogy nagyanyámnak nem tőlem kellett volna 12 éves koromban megkérdeznie, hogy megölje-e magát? Ettől jobb lesz? (De ezt most komolyan kérdezem nem szarkasztikusan mert nekem hihetetlen hogy ez segít.)
2023. szept. 12. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen terápiát csináltok? Megkérheted arra is, hogy tartsatok benne szünetet, vagy ha nagyon nem látod értelmét, akkor próbálj ki másmilyet.
2023. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
A terápia a te kezedben eszköz, józan ész elég hasznosítani. Ha gyötrődsz, nyugodtan hátrálj ki a témából, nem fog feledésbe veszni, lesz idő újra elővenni alkalmasabb pillanatban. Nem kell megfelelj senkinek, oda utazol önmagad óvatos feltárásában, ahova csak jónak gondolod, értem ezalatt, hogy jól hasznosul és nem jár extra adag gyötrődéssel. Kialakul az egyensúlyozásod, és egyre edzettebb leszel, egyre komolyabb szembenézővé válsz, meg persze kérhetsz tanácsot általános dolgokban, pl hogyan éld meg úgy bizonyos érzelmeidet, hogy ne temessenek maguk alá az igazság pillanatában, vagy hogyan nézz szembe eléggé jelentős dolgokkal úgy, hogy magadnál legyél közben, ne szakadj ki a munkából, ne keress könnyebb gondolatokat. Ezek tök jól tanulható, begyakorolható dolgok, és csak két nehézágyú a sok közül, sokkal többre leszel képes önmagad megértésében, mint ahogy most, a legelején, akár csak elképzelhetnénk.
2023. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne csak a tényeket nézd, gondolj tovább mindent. Igen, a konkrétumok mögött egész történetek lehetnek.

Miért voltál 12 évesen nagyanyádnál?

Nagyapád hol volt? Miért? Mióta?

Miért volt egyedül nagyanyád?

Miért akart öngyilkos lenni? Csak ő, vagy valaki már volt (akár jelképesen) önpusztítással "öngyilkos" a családban?

Hogy hatott ez rád?

Szeretsz élni?

Pusztítod magad? Stb.stb.

2023. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva előfordul olykor, hogy komolyanvehetetlen terapeuták fogadnak a beszélgető szobában, valamennyire átérzem a frusztrációd. Ha egyik konzultációról a másikra járok, de semmi fejlemény nincs, akkor nem csoda, ha elfogy az ember türelme, és úgy érzi, hogy pusztán arról szól az egész, hogy mélyen a zsebembe nyúljak, de közben nekem semmit nem nyújt az egész.


Az bíztató lehet ilyen esetben, ha ismerősök/barátok ajánlásával fordulok olyan szakemberhez, aki náluk “bevált”, pozitív tapasztalatokról tudnak beszámolni és tényleges változást értek el általa. Holmi internetes reklám-szerű értékeléseket nem tudom annyira komolyan venni.

2023. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!