Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség/személyiségzav...

Milyen betegség/személyiségzavar az, amikor bosszant, ha a párom jól érzi magát nélkülem?

Figyelt kérdés
Néha olyan düh kerít hatalmába, hogy legszívesebben bántanám. Tudom, hogy ez marhára nem egészséges. De nem tudom, hogy mi lehet ez...
2023. szept. 14. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hozzáértő, de ez önbizalomhiányból fakad. Azt érzed, hogy ha jól érzi magát nélküled, akkor majd biztos elhagy.
2023. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány. Gyerekkortól indul, borzasztó széles spektrumú.
2023. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Érettség szempontjából nem megnyugtató a partnerbe való görcsös kapaszkodás, a totális birtoklási vágy. A társ tulajdonként való kezelése nem a kapcsolat erősségét, hanem labilitását bizonyítja. A „nélkülem nem lehet örömöd!” követelés, amelyik sérelemként éli meg, ha a férj a barátaival, a feleség a barátnőivel tölt el egy estét a bizalmatlanságból, a partner elveszíthetőségének érzéséből, a „nem vagyok teljesen megfelelő” gyermeki szorongásból táplálkozik, s kezdete lehet a szélsőséges féltékenység kifejlődésének, ami előbb vagy utóbb minden kapcsolatot szétrombol."

(Dr. Popper Péter - Felnőttnek lenni, 9. fejezet Érzelmi infantilizmus és érettség az erotikus kapcsolatokban )

2023. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány,nagy adag egóval megfűszerezve..
2023. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!