Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus vagy adhd?

Autizmus vagy adhd?

Figyelt kérdés
Mennyiben keveredhetnek a tünetek? Pl van ez a “repdesés” autistáknál. Az előfordulhat adhd-ban is? Vagy minden esetben autisztikus tünet? Sajnos egyre több ilyet veszek észre magamon, főként figyelemzavaros dolgok, de az utóbbi időben egyre több olyan jellegzetességet veszek észre, ami autistáknál szokott inkább lenni. Tudom, hogy orvoshoz kellene menni, de az több év, és most eléggé ideges vagyok emiatt. Szóval a lényeg, hogy keveredhetnek ezek a dolgok? Főleg ez a repdesés izgat, mert annyira autisztikusnak mondják. Őszintén, ettől jobban tartok, noha végül is a lényegen nem változtat, nem leszek több vagy kevesebb azáltal, ha kiderül mi van velem, csak ijesztő, mert ebben benne van, hogy nem lesz jobb, és megbélyegző meg minden. Elnézést attól, akit érint, értem, hogy ez bántó lehet, de ez az igazság, ezt érzem. Remélem érthető a kérdés. Megköszönném a segítséget, és nagyon nem kérem az oltást meg okoskodást, mert ez most tényleg nagyon nehéz nekem.

2023. okt. 9. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy nem lesz jobb. Megtanulhatsz egy csomó technikát, ami segít. Plusz az autizmus talaján sokszor alakul ki szorongás, annak a talaján meg depresszió, és ezeket lehet kezelni. Nem írtad, hány éves vagy, de kinőni se az autizmust, se az ADHD-t nem lehet, ilyen értelemben nem lesz jobb. Talán az ADHD-ra van jobban gyógyszeres kezelés, de ott is inkább az időbeosztási, rendszerezési technikák megtanulása segít.


A kiskori repkedést szerintem sima idegrendszeri éretlenség is okozhatja (amit ki lehet nőni). Legalábbis úgy tudom, hogy ez is ilyen ingerkereső tevékenység.

2023. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérző és hasznos választ.

Felnőtt vagyok bőven, kinőni ha lehetne se tudnám már 😕

Az adhd-ba kb belenyugodtam mostanra. Amit írsz az is segítene, pl rendszerezési technikák, mert eljutottam arra a pontra, hogy egyedül nem tudok úrrá lenni ezen.

Az autizmus jobban megrémít valamiért. Azért kérdeztem itt, mert az életben csak egy embertől merem megkérdezni, tőle megkérdeztem, azt mondta talán, vagyis tulajdonképpen nem mondott semmit.

Az a fura ezekkel, hogy vannak tulajdonságok, amik mondjuk mindig jellemeztek, vagy dolgok, amiket mindig csináltam, úgy vettem, hát én ilyen vagyok, ez a személyiségem, aztán bizonyos okok miatt rájöttem, hogy ezek tünetek, szóval kb nincs is személyiségem, csak tüneteim vannak 😅 nevetnem kell már ezen a tehetetlenségtől, komolyan

2023. okt. 9. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dokihoz és akkor majd kiderül.Engem először magán doki diagnosztizált,de aztán elmentem vele a Nyírő Gyula kórház ADHD részlegére,ahol ők is megerősítették az ADHD-t,illetve szerintük Asperger es vagyok még ( tudom,hogy már elavult diagnózis, mégis ezt mondták).
2023. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as, ezt fontolgatom, de éveket kell várni, és eléggé ideges vagyok most emiatt. Ezért kérdeztem meg itt, hogy ezek a tünetek mennyire mosódhatnak össze. Tehát pl ez a repdesés lehet-e adhd-nál is, vagy csak aspergeres dolog. Van esetleg olyan, h valaki adhd-s néhány asp tünettel, és akkor végülis az aspergert nem lehet megállapítani, csak picit színezi az adhd-t. Tudom, hogy az asperger elavult szó, de azért mondom így, mert nekem így lelkileg könnyebb mint az autista. Elnézést, ha ez bárkit bánt.
2023. okt. 12. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha Bp. vagy környékén élsz,akkor tudok dokit ADHDra,aki engem is diagnosztizált.

Igen, létezik olyan,hogy vannak valakinek autista vonásai,de nem üti meg a diagnózis kritériumát...illetve van pár olyan tünet,ami ADHD és autizmus is lehet.

2023. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, pesti vagyok.
2023. okt. 12. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!