Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus nélkül ki lehet...

Pszichológus nélkül ki lehet jönni egy bántalmazó kapcsolatból?

Figyelt kérdés

2023. okt. 12. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Csak rajtad múlik, hogy kilépsz-e egy bántalmazó kapcsolatból. Vagy hogy gondoltad, hogy oda megy a pszichológus a házadhoz és elvisz onnan?
2023. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, a pszichológus és lényegében a pszichoterápia más perspektívából engedi láttatni az életed.


Mindenki a saját tapasztalatai, élettörténései szerint szemléli a világot, így alakul ki kép mindenről ami téged körülvesz, politika, barátok, család, gyerek, kapcsolatok, stb.


A pszichoterápia abban segít, hogy a saját berögzült, sokszor teljesen a valóságtól elrugaszkodott nézőpontod helyett egy másik megvilágítást mutasson neked.


Ezt csak azért írom, mert alapjában véve nem fogja megfogni a pszichológus a kezed és nem fog kirángatni semmilyen kapcsolatból, ahogy belelökni sem fog egy másikba. Ezt neked kell megtenned.


Ő abban segít, hogy megtudd miért kerültél bele, miért maradtál benne, és miért vagy a mai napig benne. Ha pedig megvan az ok, a félelmek, a miértek, akkor könnyebb változtatnod. De alapjában véve neked KELL változtatnod, ezt megtenni helyetted senki nem fogja tudni.

2023. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem még így is nehéz, de tény, hogy a terápiának köszönhetem, hogy felismertem, miben vagyok és hogy most már a passzív szenvedő helyett aktív cselekvő lettem.
2023. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Egy pszichológus nem tudja helyetted rendbe tenni a kapcsolataidat.
2023. okt. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
4: látszik, hogy messziről se láttál még terápiát. A pszichológus csak segít a külső nézőpontjával és a tanulmányaival megismerni önmagad, felfedezni az értékeidet, felismerni a blokkjaidat és túllépni azokon. Ezáltal lesz erőd szembenézni azzal, amiben vagy és felállni egy számodra rossz helyzetből.
2023. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

Milyen a bantalmazo kapcsolat?

Sok fele segitseg van.

De mindenkinek maganak kell megoldania. Sokat nem ismerik fel, vagy aki igen, az tul gyenge szolni valakinek. Tul nyenge lepeseket tenni.

Elkell donteni mit akarsz, kikell talalni, hogyan és lepeseket tenni.

Ennyi.

Felkel merni mekkora a kockazat, vagy van e. H ő keresni fog e. At gondolni, kell e uj munkahelyet valtani, mert nyilvan koltozni kell majd. És ez alapjan talan komnyebb terbezni. Az elhatarozas a legfontosabb, mert akkor valoszinubb h nem fogsz visszafordulni.

2023. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%
Ez nagyon közhelyesre sikerült és nyilvánvaló, hogy max.a tévéből ismered a bántalmazás fogalmát.
2023. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem dragam ez a valo elet. En elmentem 100km es egyedul a sajat labamom, egy taskaval.


Nyilvan kozhelyesre sikerult. Hisz nem volt konkretum.

Egy segitseget szerettem volna nyujtani!


Te tán tobbet tettél?


A válaszom a következő, igen segithet a pszichologus. De garancia sincs ra.

2023. okt. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!