Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszamenjek a pszichiateremhe...

Visszamenjek a pszichiateremhez/neurológusomhoz? adhd(add típus) és major depresszió

Figyelt kérdés

Nagyon erős kezelés rezisztens súlyos major depresszióm van és nem nagyítok vagy kicsinyítek. ADHD-s vagyok, azon belül ADD-s. Elnézést ha elkövetek nyelvtani hibákat. Próbálok rövid lenni.


Voltam nála. Szakrendelő, TB-re. Egyetemre kéne járnom de romló átlag/kredit miatt átraktak önköltségesre. Azért történt mert egy antidepresszánsra allergiás lettem és rendkívüli okból passzíváltatnom kellett az adott félévet így az utsó két aktív félév átlaga sz*r lett. Követelmény aluli. Dolgozni kéne de tudnom hogy nem tudnék figyelni és még mindig semmi motivációm se az életre se a munkára.


Kipróbáltunk már moclobemide, trazodone, mirtazapine, quetipaine magas meg kis dózis, duloxetine többszöri próbálkozásra (4), venlafaxine, paroxetine, amitriptiline, tianeptine, aripiprazole most ezek jutnak eszembe de volt még pár.


És ez nem az egész lista, mert próbáltuk emelni őket, csökkenteni, éveken át, úgyszint keverni őket hátha éveken át ugyanúgy. Semmi eredmény. 4 szuicid kísérlet eddig, senki nem talált rám. Egyedül ami hat az ADD-mre meg a hangulatomra persze a ritalin de csak 2 hétig utána feszült leszek és 1 hónap szünet.


Aludni persze nem tudtam, szívem vert, fostam szószerint minden reggel kb többször. Ezt még egy másik kórházban pszichosomatikus tüneteknek tulajdonították. Erre emeltünk amitriptilinet, de nem volt hatása.


Egyedül a benzodiazepinek váltak be, Xanax meg rivotril meg lamotrigine, szorongásra kaptam még pluszban béta blokkolót, hogy a szív ne nverjen és tudjak aludni. De a gondolatok ott voltak, le kellett nyugonom. Erre kaptam zolpidemet amit szedek kb. minden 3. nap így hat. Ezt mondta a dokim hogy így szedjem.


Jelenleg ezekkel vagyok ha veszüknk egy skálát akkor -100 tól 0 ig hangulat meg ilyesmi. Jelenleg 10mg rivotrilon vagyok, alváshoz napi 2mg xanax és 2mg xanax SR meg zolpidem minden 3. nap és 100mg lamotrigine illetve ritalin 10mg napi 4 szer ha beveszem.


így vagyok kb a -40 en a skálán és mindig jönnek a sértő szavak még a dokitól is. Ma ki is küldött nonverbális meg verbális jelekkel, máshova üljek (ne írjam alá a jelenlétit hogy ott voltam annál a széknél van) verbálisan meg ha nem dolgozik akkor nincs több gyógyszer. Én meg mondtam neki, hogy örülök, hogy ott vagyok ahol vagy ben nemtom?? 4szer próbáltam eltávozni sziasztok de mindig felébredtem (tuladagolás) egy hányással. És őszintéén ezek a gyógyszerek váltak be a legjobban az összes antidepresszáns közül. Pedig évek óta szedem.


Mikor átültetve engem hogy ne írjam alá a jelenlétit (ne legyen felelős bármiért gondolom, ne zaklassák a szüleim, hogy én ott sem voltam), meg mondta hogy nincs (semmilyen) gyógyszer ha nem dolgozok és szóhoz sem hagyott jutni. Én felálltam és kimentem és mondtam neki elfeledkeve hogy a folyosón vagyok, hogy "szép hippocrates eskü" többiek előtt. De megérdemelte, ahogy bánt velem, meg nem egyszer kint többiek előtt soron én jönnék és a következőt hívja be ő meg mondja, hogy de én jönnék. A páciens véd meg engem. Ott vannak kb 8-an és ez történik. És ő is folyosón mondja hogy én "körülményes" vagyok. De nem értem a logikát mert ha behív így is úgy is nem egy alkalommal időt nem spórol? max ha elküldene és nem mennék be... Ez ilyen direkt lejáratás mások előtt.


Nem tudom most mindentől elment a rohadt kedvem emiatt. Visszahívott mert azt állítja ő nem küldött ki. akkor miért nem iratta rögtön velem alá a jelenlétit ahogy szokta. Ezt már előre eltervezte azért hívta be a másikat, hogy engem elküldjöön de ő bárány volt és segíteni akart HA megfelelek neki. Még véletlen nem tudta ott vagyok és rólam volt szó, egy másik páciensel beszélt, hogy én miért nem köszönök és miért nézek olyan furán szomorkás szerűen. Azt mondta hagyja, depressziós (doki mondta). Neurológus és pszichiáterként nem tudja hogy vannak a major depressziónak meg aDDnek spektrumaÉ? Van aki leél egy életet pár gyógyszerrel, valakinek egyik se válik be. Én örülök, hogy eddig kaptam azt amit mert végre nem érzem szomorúnak annyira magam nincsenek kilengések mint régen. önsértések vannak magamon amiket már nem tudok eltüntetni. Erre most meg el akarja venni ha nem csinálom azt amit mond (nem gyógszerszedéshez kötött) a való életben. És tanultam farmakológiát és kis gyógyszertant csak nem tudtam kifizetni a féléveket azt a 800 000 szemeszterit. Tök jó. Emellett diákhitel még covid alatt anyámnak nem volt melója, legtöbb gyógyszerem akkor még nemtámogatott volt. Kellett reflux gyógyszer az is azt mondta a reflux szorongásbetegség.


És most ott vagyok, hogy már 3 vagy többször próbáltuk a duloxetine-t és nekem nem volt jó de mindig ezt nyomja. ez kell mondja. én csak a 0 ra akarok kerülni olyan nagy kérés? Boldogság már nem érdekel az már olyan messze mint a megfigyelhetetlen univerzum amit már soha nem fogunk meglátni de létezik.


De még egy próbát ha elmegy minden jelenlegi gyógyszereme gyszerre nem fogok túlélni mert én egy erős autoagresszor típus vagyok. Komlyan mindig ez van az élet ad valami elfogadhatót vagy "jót" hogy elvegye... már annyira fáradt vagyok tőle...


2023. okt. 18. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljesen random kérdést fogok feltenni:

Használsz/használtál kábítószereket? Bármit, az alkohol, a fű is az.

2023. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézz szét a híres pszichológusok között hogy mit mondanak. Én nagyon tudom ajánlani Dr. Máté Gábort, ő foglalkozik az ADHD-val is, és még sok mindennel, egy nagyon jó szakember, szerintem biztos fogsz hasznos és érdekes dolgokat hallani tőle, van könyve is az ADHD-ról.
2023. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sürgősen keress egy másik orvost. Amit leírtál az alapján nem akarna veled tovább "kísérletezni" másfajta gyógyszerekkel, valószínűleg csak azt nyomatná továbbra is ami nem vált be.

Nem ismerem a duloxetine-t, hogy mennyi ideig kell szedni, hogy hasson, arról nem írtál, hogy mennyi ideig szedted, mikor hagytad abba

2023. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
(2 es vagyok, véletlenül kitörötlem ezt) és keress egy olyan pszichológust aki átbeszéli a problémáidat, nem csak gógyszereket ír fel. A híres pszichológusok hallgatása nem fog annyit segíteni mint egy szakember segítsége! Csak nézőpontokat ismersz meg ezekkel a podcastekkel. Keress fel egy jó szakembert
2023. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy lehet, hogy kórházban nem állították be a gyógyszereidet? Szerintem az orvosváltás felesleges, más oldalról kellene megközelíteni a problémáidat, pl. pszichológus, sport, jó társaság, hobby...
2023. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1


Nem kabitoszereztem soha, nem is lett vona ra alkalmam mert egyedul voltam egesz eletemben suliban gimiben.


3


A duloxetine gyengebb ugymond mint a venlafaxine mint a venlafaxine az tartalmazza ugyanazokat a pszichofarmakodinamikai tulajdonsagokat es plusz meg opioid recepotoroka is hat afla 2 adrenerg modulacion at. A duloxetine nem az egy SNRI, a venlafaxine egy SNDRI bizonyos dozis felett ami 200 - 225mg (az orbanfcfu is az ezert nagyon oda kell figyelni hogy ne szedd a kettot egyszerre de kardiologiai eseteknel is).


Elkezdte az elso pszichiaterem a paroxetine utan. A duloxetine-t kb 3 - 5 napig csinaltuk es ideges lettem. Merges. Mindenre, aggressziv. Aztan adtak parnassant (egy eros antipsihotikum) es a poen hogy attol meg is hiztam es attol is aggressziv voltam.


5


beallitottak, ha jol emlekszem moclobemide 300mg, , airpirzaole azt hiszem 20mg vagy 10, meg quetiapine 75 vagy 150 mg. Aztan sorozatos konzultacio utan elvettuk a quetiapinet meg az aripirazolet es a moclobemidet is. Majd kezdodott eveken at a probalgatas es itt vagyok hogy szo szerint elhagytam szerdarol csutortokre a mirtazapinet mar nemtom lassan 1 eve, es minden ugyanolyan. Tudom ilyet nem szabad csinalni de mar leszartam. Semmi nem volt mas. Annyi hogy nehezebben aludtam meg ugye allergias lettem ra azert hagytam abba. Cserelgettunk, kombinaltunk, permutaltunk, felnoveltuk az adagot le, semmi....


Nincs is ilyen diagnozis hogy kezeles rezisztens csak skizofreneknel azr hiszem es akkor jon a jo clozapine amit mar "altato"nak is hasznalnak egyes osztalyokon. Ezt egy novertol hallottam felfullel nem hittem el ezt ha az vagy ha nem. Neurotikus mentalis betegeknel meg a kezeles rezisztens meg egy definicio nem diagnozis kod. MAx maga az alap betegseg.

2023. okt. 18. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!