Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevettem 2x15mg scippát...

Bevettem 2x15mg scippát (eszcitaloprám) sose szedtem ezelőtt, lesz vmi hatása az estémre? 17/F

Figyelt kérdés

Ma éjjel nem tudtam aludni, szorongtam, találtam otthon párat, ezért kb éjjel egykor bevettem 1x15mg-ot, utána visszafeküdtem és aludtam egy jót, majd sokáig jól voltam, nem szorongtam. Aztán egy idő után újra szorongtam, hazaértem, és kb délután fél 4 fele, bevettem még 1x15mg-ot. És a bevétel után egy kis idő múlva elfogott egy remek érzés, hogy full nyugodt vagyok. Nem tudom, hogy hogy működnek ezek a szerek, amit olvastam a neten az is fura, mert azt írják, hogy pár hét után érződik a változás, de én ma egy ideig szinte semmit sem szorongtam, vagy legalábbis sokkal kevésbé volt érezhető mint máskor és boldognak is éreztem magam tőle.

Este majd ha “elmúlik a hatása” vagy nem tudom, megszűnik ez a nyugodt és boldog érzés amit érzek, akkor lesz bármilyen “mellékhatása”? Olyat olvastam, hogy rosszul aludhatsz tőle, de én alapból rosszul alszok. Ezért szedtem be, hogy hátha segít az alvásomban.

Köszi előre is a válaszokat! 17/F



2023. okt. 20. 20:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Én Szertralint szedek ami szintén SSRI típusú antidepresszáns. Arra is azt írják, hogy csak pár hét múlva érezhető, én mégis a bevétel után fél órával már éreztem, hogy sokkal jobb kedvem lesz és elmúlik a szorongásom.


Jól aludtam és másnap reggel is jó kedvem volt.


Lehetséges, hogy neked is SSRI-t kell szedned. Szerintem menj el egy pszichiáterhez és beszéld meg vele ezt, lehet felír neked normálisan és akkor simán kiválthatod és szedheted.

2023. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Placebo hatás miatt.
2023. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem mehetek el sztem, mert szüleim nem engednék. De amúgy egyrészt miattuk is szedtem, mert apám munkanélküli, anyám öngyilkos hajlamú, és már sok volt a stressz otthon és nyugodt szerettem volna lenni egy kicsit. Ami bevált mára. De azért köszi.
2023. okt. 20. 20:55
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezek veszélyes szerek, de kapkodd be, mint a cukrot... Nekem pl hányingert, fáradtságot, pánikrohamotmeg szexuális problémát okoz már egy szem is...
2023. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4es jolvan xdddddd
2023. okt. 20. 23:41
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem lehet így szedni, fokozatosan kell felépíteni az adagot ami maximum napi 20mg. Hetek alatt kezd el hatni és csoda hogy nem lettèl rosszul elsőre 30mgtól.
2023. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hetek alatt hat, de nekem akkor is elmúlt a szorongásom pár óráig.🤷‍♂️

És én szerencsés vagyok úgy látszik.😂😅

De köszi szépen a “tippet”.

2023. okt. 21. 00:05
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez nem egy frontin hogy csak par oraig hasson, valószínűleg placebo volt amit ereztel.
2023. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az mi, hogy placebo? És ennek akkor meddig kéne hatnia?
2023. okt. 21. 00:13
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Placebó azt jelenti, hogy csak beképzeled a hatását valaminek és nem magàt a gyógyszert érzed. Szorongás esetén pedig elég konnyü “becsapni” az agyadat. Bevettèl valamit amitől azt vártad, hogy megszűnteti a szorongàsodat ès ettől az meg is szűnt. Ettől nem vagy béna vagy ilyesmi, mind így műkodünk.
2023. okt. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!