Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendszeres Kratom fogyasztó...

Rendszeres Kratom fogyasztó vagyok, minden nap 1x. Ha megyek az EU-ban valahová, Vihetem magammal, vagy megbüntetnek, elkobozzák, bevisznek miatta?

Figyelt kérdés
Milyen jogszabályok vonatkoznak rá? Ha esetleg valaki tudja.Legtöbb EU-s országban legális csak nem emberi fogyasztásra.

2023. okt. 21. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha pszichés probléma miatt szeded, akkor érdemesebb lenne dokihoz menni, mert a gyógyszer az sokkal jobb (és nem a nyugtatókra gondolok most)

Amúgy érdemes megkérdezni az adott repülőteret, hogy botanikai célokra szállíthatsz-e kratomot, lesz-e belőle problémád a securitynál vagy sem.

2023. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, bár nem tudom melyik gyógyszer, mitől lenne jobb nekem. Pl: Bubrenorfin? az a gond hogy fizikai függés alakult nálam ki. Orvoshoz minden képp el kell ez miatt mennem, hogy csökkentsem azokat a tüneteket, amik akkor jönnek elő ha 1 alkalommal (este) nem szedem be. De ezektől függetlenül szükségem van rá. Nem tudok aludni rendesen, szorongás stb.. Addig jó amíg dolgozok mert addig valamennyi endorfin termelődik a szervezetemben.
2023. nov. 5. 17:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Jobban szeretem a természetes megoldásokat előnybe helyezni. Próbáltam a Kava kavát is, a Kannát is, a HHC-t is (bár az félszintetikus) THC is. Nem használtak úgy mint a Kratom. A Kratommal végig alszom az éjszakát, a többivel nem.
2023. nov. 5. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Én is voltam kratom függő egyetem alatt. Igazából nem oldotta meg a problémám, csak csökkentette a szorongásom, viszont pszichésen is függő lettem tőle. Letettem egyik napról a másikra, volt egy szar hónapom, utána már nem sóvárogtam utána, de a problémám megmaradt.

Menj el pszichiátriára és vizsgáltasd ki magad. Mondd, hogy ezt szeded, ópioid agonista és függő vagy. Valószínűleg (azért mondom így, mert nem vagyok orvos) szorongásos-depressziós betegséged lehet, amit szuperül lehet kezelni pl. SSRI antidepresszánsokkal. Ezekre is rászokik a szervezeted, de pszichésen nem leszel függő, nincs sóvágrás, bevizsgált szerek és az orvosok is ismerik, célzottan arra hatnak amire kell nekik. Valószínűleg előbb leszednek a kratomról, aztán utána kezdenek bele a kezelésbe. Mennyit szedsz napi szinten? Nem hiszem, hogy rehabra kellene menned, mert nem egy kemény drog a kratom, ambulánsan le tudnak szedni simán. Láttam már drogos cig@nyokat a rendelőben, őket is ambulánsan szedik le a cuccokról, főleg speedről meg egyéb upperekről. Aki nagyon szét van esve, és beviszik, azok kerülnek csak az osztályra. Ha besétálsz, akkor nem lesz para, meg mondom, nem egy kemény drogról kellene leállnod.


Vannak kifejezetten olyan antidepresszánsok (pl. trazodon, mirtazapin) amik elősegítik az alvást. A természetes megoldások is ugyanúgy kémiai megoldások, mint amit az orvosok adnak :D Csak előbbinél nem ismert klinikailag minden hatásmechanizmus, míg az utóbbinál széleskörű kutatásokkal meg klinikai vizsgálatokkal van igazolva mi mit csinál. Specifikusan target fehérjékre tervezik a molekulákat. Plusz a doki érti hogyan működik az idegrendszer, az emberi szervezet, a patikában 100% biztossággal kapod mindig ugyanazt, ugyanolyan erősségben és minőségben, nem kell fosni, hogy jön a yard, gyógyszert vihetsz reptérre is, semmi baj nem lesz vele (csak a doboza legyen meg).


Bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan akár privátot is, szívesen segítek, ha tudok.

nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve az alvástól nem kell félned, mert írnak fel a kezelés elején benzodiazepineket (Xanax, Rivotril) amiktől garantáltan átalszod az éjszakát.
nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem Akarok gyógyszereken élni, bár a fizikai függést megoldani igen. A kratomot magát nem találom rossznak, sőt az életem elrontójának sem, viszont sokszor akadályoz. Sokszor jól jön. De ott rontottam el miután kipróbáltam, egyik nap ennyit, és fehéret, a másik nap vöröset többet, így össze vissza ezt egy hétig. elég is volt hogy kialakuljon. Úgy vettem észre hogy elfogyott, na mondom majd rendelek még zöldet is és kipróbálom azt is. Reggel felkeltem, még nem vettem észre, de miután elmentem dolgozni észleltem a bajt. Nagyon fáradtnak éreztem magam, kedvtelen voltam, nehezemre esett még megmozdulni is, folyamatosan ahogy volt lehetőségem leültem, mert úgy jó volt. Aztán eltelt 3 nap enyhült, én naivan azt hittem megfázhattam, vagy valamit elkaptam, és levert. Aztán megjött a kratom, és elmúlt. Akkor jöttem rá hogy köze van hozzá, és a függőség új értelmet nyert nálam, nem gondoltam volna hogy ez így működik. Bár olvastam hogy függőséget okozhat, de nem vettem komolyan hisz előtte egy évvel alkoholból volt kicsit több éves szinten, de nem alakult ki semmi fizikai früggés, sőt pszichés sem. Ez volt a furcsa ugyanis dohányzom is (mostmár egy éve ártalomcsökkentett verziót) és ott van erős pszichés függés, pedig az nem ad semmi értékelhetőt, azon kívül hogy az acetilkolin receptorokhoz kapcsolódik a nikotin.


Szeretném megtartani a kratomot, de csak alkalomszerűen, mint más az italt pl.

És más megoldáshoz kell folyamodnom az alvási problémáimmal. amik enyültek azóta orbáncfű segítségével. Csak nem tudom hogyha a Kratomot elhagyom akkor is megmarad a hatás, nem szinergizál egymással a kettő .

Bár a Kratom mellett is többször felkeltem éjszaka, és nehezen aludtam vissza, még mindig jobb mint a semmi. Az Orbáncfű, rádobott, hogy sokszor nem kelek fel folyton..

dec. 25. 20:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem egy rossz dolog. Ott nem kell félni, hogy nem olyan a hatása mint egy korábbi batchnek, tuti nincs felütve semmivel, stb. Vannak akik vérnyomáscsökkentőt kell szedjenek, vannak akiknek cukros cuccok kellenek és vannak akiknek meg pszichiátriai gyógyszerek. Ezek amúgy nem a gondolataidat változtatják meg, hanem az idegrendszered stabilizálják és annak a hatására változnak a gondolataid, mert nem köti le az agyad a sok tudatalatti szorongás.
dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!