Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ébredési heves szívdobogás...

Ébredési heves szívdobogás érzés normál pulzussal?

Figyelt kérdés

Régen volt egy 4 hónapig tartó pánikbetegségem. Szülés utáni depresszió, ami a túlféltésben nyilvánult meg. Ez már 9 éve volt. Azóta kiegyensúlyozott életet élek, semmi okom panaszra, boldog vagyok.

Mégis sokszor este mikor lefekszem és épphogy elalszom felriadok, úgy érzem nagyon hevesen ver a szívem, mintha ki akarna esni, és ha lefele nézem szemmel is látom ahogy a mellkasom gyors tempoban kiemelkedik. Néztem pulzusom több helyen, az teljesen rendben, nyugalmi ponton van. Kb 15 másodpercig tart.

Mostanában többször előfordul, és nem tudom hogy mi ez, mivel pulzus rendben, nem hiszem h érrendszeri dolog lehet, pániktünetnek se.mondanám mert abszolut nem szorongok, nyugodtabban és tudatosabban élek mint valaha. Amúgy egészséges vagyok, csak vérnyomásom néha alacsony és vasszintem merül ki közben. De emiatt sem parázok, csak odafigyelek rá h sokat mozgok és közben ellenőriztetem h szedjem a vasat ha kell.

Ti tapasztaltatok ilyent? Mi lehet ez?



2023. okt. 23. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A vashiány okozhatja. Illetve még pajzsmirigy is esetleg.


A pánik betegséggel kapcsolatban nem gondolom, hogy ez teljesen el tudna múlni és legtöbbször ok nélkül tör az emberre. Elsősorban a szervi okokat zárnám ki egy kivizsgálással.

2023. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Eszembe se jutott, hogy a vashiány is okozhat ilyent. Ezen kívül semmilyen egészségügyi problémám nincs. És két hónapja már ujra a vasam is jó.

Igazából nem látom értelmét ilyen problémával orvoshoz menni, nem hiszek benne h kiderülne bármi is, megnéznék az adataim és megmondanák hogy pánik. De úgy érdekelne hogy mi is ez, hátha tapasztalt más is ilyent. Ezért is tettem fel itt a kérdést.

2023. okt. 23. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!