Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább, mire számíthatok?

Hogyan tovább, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sok-sok éve benne vagyok egy depressziós állapotban. Semmi motiváció, alig van akaraterőm, az ágyból kimozdulni is nehéz, alapvető dolgokra is alig tudom magam rávenni. Rossz kapcsolat a szülőkkel, alig vannak "barátaim". A tanulásra alig (vagy egyáltalán nem) tudom magam rávenni. Ötödik éve kínlódom egy 3 éves képzéssel... ami amúgy simán menne. Munkám sincs jelenleg. Párkapcsolatom sincs. Érzem, hogy egyre mélyebbre süllyedek.

Pszichológus vagy pszichiáter? Melyikhez menjek? Ha írnak antidepresszánst és elkezdem szedni, akkor mire számíthatok? Fog segíteni? Nem butulok el tőle? (Mármint fog menni a matek, programozás stb, ami a sulihoz kell(ene))?



2023. nov. 3. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Vegyél tengerimalacot.Hallgass vidám zenéket.Gyúrd ki magad.
2023. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Emmy Checkered válasza:
48%

Ha a kettő közül akarsz választani a feltett kérdésedben, szerintem a pszichológus a jobb megoldás. Legalábbis egyenlőre, de ahogy jónak látod.

Az antidepresszánst nemigen ismerem, de szerintem ha mértékkel szeded, nem lesz bajod tőle.

De ha enyhébb nyugtatófélét keresel, ajánlom az Ataraxot. De érdemesebb orvossal beszélni ezekről.

És remélem megtalálod a kiutat a depresszióból. Tudom milyen egy mély verem tud lenni.

2023. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó:

Nem kötekedni akarok, de antidepresszáns esetében nincs olyan, hogy "kicsit" vagy mértékkel szedni, azt napi szinten kell szedni, és úgyis kb 6(!) hét mire kifejti a hatását. Szóval nem csodaszer, de ha normális orvos írja fel a megfelelő típusú készítményt, akkor számottevő javulás várható.

Egyre azonban felhívnám a figyelmed kedves kérdező, a gyógyszer segíthet azonban az életed magadnak kell megoldanod, mialatt a gyógyszert, mint mankót használod.

2023. nov. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Ja, és antidepresszánst KIZÁRÓLAG pszichiáter jogosult felírni.
2023. nov. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo, az antidepresszans a kisebbik baj, de egy pszichiater nyugtatot is fel fog írni, nekem azok tonkretettek az eletemet. De az antidepresszansok se oldanak meg semmit, hidd el.

Tobbre jutsz egy pszichologussal.

2023. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatos:

1. A kerdezo el van eleg baja nelkuled is.

2. A sajat frusztraciodat ne mason vezesd le.

3. A kerdezo egyedul nem tudott volna ennyire lepontozni teged, ehhez masok is kellettek.

4. A valaszodtol fuggetlenul ezen az oldalon mindenkit mindenert lepontozhatnak, ez egy ilyen oldal, tanuld meg nem magadra venni az ilyesmit. De teny, hogy nekem sem tetszett a valaszod, en se adtam zold kezet, mert kegyetlen kioktato volt.

5. Ne sullyedj ilyen primitiv szintekre, mint a 6-os valaszoddal.

6. Ha ez vígasztal, pont tegnap pontoztak le engem is ugy, hogy 0%-os lett a valaszom egy masik temakorben, pedig tok ertelmes dolgokat írtam.

7. Kiakadasodbol egyertelmuen latszik, hogy voltal mar olyan allapotban, hogy a wc-re se volt motivaciod kimenni. Pont ezert nem kivanhatsz masnak ilyet.

8. Remelem mar nem vagy ilyen allapotban, de legyszi tenyleg ne beszelj igy masokkal.

2023. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Na kozben toroltek is a 6-ost es most en lettem a hatos 🤣
2023. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tengerimalacos választ (#1) lepontoztam. Emmy Checkered válaszát (#2) félig találtam hasznosnak. #3-4 válaszokat délelőtt fölfelé pontoztam. Az #5-6 válaszokat pedig egyelőre nem értékeltem.

Szóval ha jobban megnézed akkor rájössz, hogy a jelenleg 50%-os értékelés tartozik hozzám.

Az #5-öst most felpontozom, maradjunk annyiban, hogy a #6-ra pedig nem nyomok semmit.

2023. nov. 7. 15:18
 9/9 A kérdező kommentje:
15:11, igen közben törölték azt a csodálatos #6-os választ... :) Szóval nyilván nem rád vonatkozik, amit 15:18-kor írtam.
2023. nov. 7. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!