Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszafordítható a hanghallás?...

Visszafordítható a hanghallás? Milyen gyógyszerrel?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen. Antipszichotikumot kaptam. Bipoláris affektív zavarral diagnosztizáltak.
2023. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem! Engem Akut polimorf pszichotikus zavar szkizofrénia tünetei nélkül-el diagnosztizáltak, ami betegség abból állt, hogy a tárgyak amik hangokat adnak ki, mint pl. járművek, szerszámok, állatok (kutya ugatás) stb. azt úgy hallottam, hogy beszéd jött belőle, tehát beszéltek a nagy hangot kiadó dolgok. Nekem a gyógyszerek egyáltalán nem segítettek, hanem magától, az idő begyógyította, amihez nagyon hálás vagyok. Úgy gondolom, hogy a sok negatív csalódás és emiatt a megalázkodás alakította ki, és lehet hogy a sikerélmény miatt is gyógyult be, nem tudom.
2023. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy-hogy beszéltek?

Rendesen szavakat érteni?

Komolyan kérdezem, sosem hallottam még ilyesmiről.

2023. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
2 vagyok. Igen beszéltek. Tisztán és érthetően hallottam non stop 24h-ban a beszédet. Az első években meg tudtam tőle őrülni, de ahogy az idő telt, úgy fogadtam el, és úgy törődtem bele. Ezeket a hangokat, nem lehet irányítani és kordában tartani, ezért is rossz. Ugye ez kihatással volt az egész életemre, és ezért a huszas éveim elején teljesen munkanélküli és pènztelen voltam. Ripedont kellett szednem, fokozatosan emelve az adagokat, 1, 2 majd 3 mg os tablettákat. Mindegy volt hogy hányat szedtem be, nem éreztem tőle semmit. A kígyógyulást az segítette szerintem, hogy visszanézve elgondolkodtam nagyon mélyen hogy mitől lehet, és hogy mitől is alakulhatott ki, és rájöttem, hogy nagyon sok kisebb nagyobb csalódás ért, amitől mindenféle negatív gondolat fogalmazott meg bennem, és egy idő után olyan sok ilyen problémát (hibát) fedeztem fel, hogy rájöttem, hogy észre sem vettem, hogy ebben éltem. Rájöttem hogy teljesen elfelejtettem pozitívan, optimistán gondolkodni, és emellett rendkívül türelmetlen voltam, holott régen végtelenül türelmes és pozitív személyiség voltam. Megjegyztem, hogy nem szabad hogy csalódás érjen az életben, és hogy nagyon komolyan kell venni az életet, mert aki megengedhet magának ezt és azt, abból később nagyon nagy gondok adódhatnak.
2023. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor lényegében a saját negatív gondolataidat hallottad vissza fizikálisan is.
2023. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, a beszédnek, tehát a hang halluciónak, semmi köze nem volt ahhoz, ami a fejemben és az életemben történt, ezért is furcsáltam. Tehát az lehet, hogy a rengeteg csalódás és csalódottság alakította ki, de a beszéd (hang halluciónak) nem volt köze és nem volt kapcsolat a megéltek, és amit hallottam non stop 24órában. A hangok és a beszéd, teljesen spontán volt, mintha saját tudata lett volna a beszédnek (hangoknak). A koncentrációm 2 felé volt szakadva, az egyik fél a normál világot figyelte és észlelte, a másik pedig ezt a hang hallucináció világot. Lapozz 4:05-re, pontosan úgy éreztem magam.

[link]

2023. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Borzasztó lehet.

Főleg egy olyan típusnak, mint én. Még az ajtónyikorgás vagy légkondi zúgása is idegesít.

Ezt csak úgy lehet elviselni, ha tömegben, vagy folyton háttérzaj mellett élsz,az talán elterelés.

2023. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!