Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges genetikailag a...

Lehetséges genetikailag a személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Apukám még tizenhat éves korában lett diagnosztizálva, ám 30+ éves volt, mikor a felnőtt pszichiátrián kezelték, mert öngyilkossági kísérletet próbált megtenni, miután nagypapámat látta felkötve rögvest azután, miután elhunyt a nagymamám (ő szülei), körülbelül három hetet volt bent. Azt mondták, hogy személyiségzavara van, amit nem szándékozik sem ő, sem anyukám elmondani nekem, hogy pontosan mi is az. Anyukám szorongásos depresszióban "szenved" már tíz éve, amit elvileg szintén át vehettem.


Engem az érdekelne őszintén, hogy genetikailag valóban úgymond "örökölhető" a személyiségzavar, és a mély depresszió? A pszichológusom már június óta dolgozik velem, és szerinte a személyiségfejlődésemmel van gond, ahogyan a túlságosan is nagy hangulatingadozásaimmal is (két hetet bent voltam a gyermekpszichátrián, antidepresszánssal és hangulatjavitóval kezeltek, amiket szedek is)


Többen is utaltak arra, hogy sajnos személyiségzavar is játszhat nálam a traumák miatt. (elhunyt legjobb barátok, régi iskolai bántalmazások)


Én ugyan nem hiszem azt, hogy az lennék, de aggasztó az, hogy apukám és anyukám márpedig azt gondolják, hogy az vagyok.



2023. nov. 8. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem logikus hogy a szüleid személyiségzavarosnak gondolnak téged, de nem engedik hogy tudd milyen betegségek vannak a családban.


Egyébként igen, av mentális problémákban lehet genetika és családom belüli rossz minta is,


Az megint furcsa nekem hogy előbb mondanak rád személyiségzavart, mert a sorrend az más. Először tudja a szakember az irányt, aztán pontosítja azzal hogy mennyire végletes.

2023. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!