Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar gyógyítható?

Bipoláris zavar gyógyítható?

Figyelt kérdés
Van egy unokanővérem, akit sajnos kiskorától különböző negatív hatások értek , szülei elváltak , anyukája skrizofén volt ( anyai ágról több családtag is) , egyszer egyik aztán másik mama nevelte , volt hogy édesapjával élt, de igazán nem volt jó kapcsolata a családdal. Egyetemet végzett okos lány lett , jól szituált háttérrel. Lett családja is két kislány. Mindig is kicsit furán viselkedett , munkahelyről 1-2 hét után mindig kirugták . Férje ott hagyta elkezdődött a mélyrepülés , pszichiátriára került bipoláris zavart , depressziót mondott az orvos úgy tudom de a teljes kórképet nem tudom. Kapott gyógyszereket. Egy év eltelt , de még mindig nem javult. Sokszor zavart fáradt a gyógyszerektől így dolgozni nem tud, nem tudja magát se fenntartani. Nem tudom hogy tudnék neki segíteni, nagyon sajnálom. Lehet másik orvos? A családot nem igazán érdekli hogy jobb mentális állapotban legyen, elkönyvelték hogy ez van. Miben tudnék neki segíteni?érdekelne van tapasztalat

2023. nov. 14. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem is jol kezelik... akar skizoaffektiv zavara is lehet, ami hasonlo a bipolarishoz, de nem ugyanaz. Talan masik pszichiatert kellene keresni neki, maganban!
2023. nov. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Skizoaffektivre azert gondoltam, mert a leirasod alapjan egyertwlmu genetikai hajlam van csaladon belul pszichotikus korkepekre (skizofrenia).
2023. nov. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen ellátást (pénzbeli) biztosan lehetne neki intézni.

Bizonyára van azért szolgálati ideje is valamennyi. Azt is érdemes leellenőriztetni az OEP-pel, jól tartják-e nyilván, mert az is számíthat majd.

2023. nov. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Leszalekolast el kell indítani. Utána 4oras védett munkahelyet találni neki. És addig változtatni az adagokat gyógyszereket +pszichológus hogy par év alatt újra "normális élete lehet. De ez sok munka. Neki is meg a családjának. Én ezt megcsináltam, szóval a legmélyebb helyről is fel lehet állni.
2023. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bipoláris nem gyógyíthato,de vannak jó gyógyszerek amikkel enyhíteni lehet a depresszios és a mánis fázison. Szerintem kerresni kéne másik pszihiátert.
2023. nov. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!