Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon szokás diagnosz...

Magyarországon szokás diagnosztizálni külön Capgras-szindrómát, vagy úgymond a skizofrénia/paranoid skizofrénia tartalmazza ezt is?

Figyelt kérdés

Tehát ha hozzátartozómnál diagnosztizálva van paranoid skizofrénia, akkor érdemes felhívnom a kezelőorvosai, pszichiátere figyelmét hogy egy az egyben hozza a Capgras-szindróma összes tünetét?


Vagy mivel ezek a tünetek amúgy a skizofréneknél is gyakran jelen vannak és majdnem az összes Capgras-szindrómás beteg skizofrén is, a skizofrénián túl nem érdemes ezzel külön foglalkozni?


Igazából azt nagyon szeretném elkerülni, hogy úgy tűnjön mintha okoskodnék, én mint egy totálisan laikus senki akarnék diagnózisokat felállítani magamtól… Ugyanakkor jelenleg nincs nála diagnosztizálva a Capgras-szindróma, de az arra jellemző tünetek a skizofrénia kezelése mellett sokkal, de sokkal hangsúlyosabbak mint a skizofrénia klasszikus tünetei.


Viszont valóban laikus vagyok, semmilyen egészségügyi végzettségem nincsen, nem tudom hogy szoktak e ilyen diagnózist meghozni itthon egyáltalán, vagy hogy lehet e ezt kezelni… Ezek miatt nem tudom, hogy fel merjem e ezt az egészet hozni az orvosának.



2023. nov. 18. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A friss pszichiátriai diagnózisok idővel szoktak változni, finomodni. Az elején totál nincs az ilyesminek jelentősége.

Az érdekli a pszichiáterét, hogy az alap gyógyszerekre hogy reagál, mennyire támogató a környezete, mennyire fogadja el saját maga a diagnózist, terápiát.

2023. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ezt kihagytam, de nem friss diagnózis… Már évek óta kezelés alatt áll.

2023. nov. 18. 14:44
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 Hogy ne lenne mar fontos? A Capgras-tunet miatt akar gyilkolhat is az illeto... volt mar ra pelda. Kerdezo: szerintem mindenkepp emlitsd meg a kezeloorvosnak! Persze ne azt mondd, hogy Capgras, hanem azt, hogy mit tapasztaltok, csak a tuneteket... a heteroanamnezishez egyebkent is fontos a hozzatartozok beszamoloja.
2023. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!