Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió állapotom jobbá...

Depresszió állapotom jobbá tétele?

Figyelt kérdés
Röviden eléggé depressziós vagyok az elmúlt években psziholohoz is megyek mindig és megalapította hogy középsúlyos depresszióm van. Apukám nem foglalkozik velem anyám egyre kevésbé és egyre jobban leszar mint apukám. Minden napom fáradt és rosz lehangolt érdektelen. 17 éves fiú vagyok és nem tudom mit tegyek. Technikumba járok jelenleg 10. Es vagyok. Tanulás is nehezen megy. De szüleim már szinte nem is foglalkoznak velem. Valaki valami tanácsot ötletet tud adni? Nagyon nem érzem jól magam szinte soha és fáradtan fekszem le és fáradtan kelek. Már nagyon elegem vam az életből és akarom hogy vége legyen mindennek. De sehogyse látom a végét

2023. nov. 18. 18:17
 1/4 Manócska1 ***** válasza:
100%
elhiszem hogy rossz így neked,de hidd el lesz még jobb. haverok,barátok vannak akikkel tudnál beszélgetni estleg közös hobbi? gyógyszert szedsz? ha gondolod írj,ha tudok segítek. 44 /nő vagyok.
2023. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Sorolod fel konkretan mit tettel eddig ellene? Sportolsz? Eljarsz valami tarsasagba? Van hobbid? Ha ezekre "nem" a valasz, akkor itt a hiba. A szobadban ucsorogve es gepezve nem fog a szerencse (csajok, baratok, elmenyek) rad kopogni. Mit fogalalkozzanak egy 17 eves fiuval? Mar nem vagy gyerek, kezdjel el elni, mert helyetted senki nem fog. 17 evesen eletunt vagy? Aztan mi a gondod az eletben? Futenek, vilagitanak rad, kapsz enni, semmivel nem kell foglalkoznod, csak bejarni melegedni a a suliba. Ez annyira nagy tehertetel? (es most jonnek a tobbiek: menj pszichomokushoz. Ne menj, mert az unalomon kivul semmi bajod.)
2023. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
90%

Sürgősen tedd rendbe a táplálkozásodat. 8éve pofázom, most végre mára neten is olvasható.

Pl: [link]

2023. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A terapeutám azt mondta, hogy a depressziósok többet foglalkoznak magukkal, mint az átlag, és ezért én, amikor túlságosan belegabalyodok egy önkritizálásba, önsajnálásba, akkor tegyem ezt félre befejezetlenül (!) tehát ne akarjam megoldani, és figyeljek kifelé. Nekem segít, megkönnyebbülést hoz. Nekem azért praktikus, mert én reggel, amikor kimegyek a lakásból munkába indulván, akkor szoktam elkezdeni ócsárolni és felváltva sajnálni magam. Ekkor elkezdem nézni a fákat, számolni a madarakat, nézni, hogy milyen színű kocsik parkolnak, hány fél színt tudok összeszedni, tehát ilyen külső, viszonylag semleges, vagy kellemes dolgokat nézegetek.


Ez nekem azért is jó, mert ha szünetet tartok a rágódásban, akkor utána jobban rálátok és nagyobb eséllyel tudom megoldani.


Néha simán a séta is segít, maga a mozgás!


Futni egyet.


Próbáld ki, hátha.


A másik, ami nekem segítség volt az az, hogy két könyvből megértettem, hogy az agy egy összetett dolog, több egymástól részben független területe van, és ezek eltérő mértékben kapnak szerepet. S a depi az egyik részben "lakik", kis szerencsével az ember "meg tudja szólítani" az agyának a józan, racionális részét, és abba kapaszkodik. De a terápia kell. Én már sok pszichológusnál voltam, sajnos nem találtam meg egyből azt, amelyik egyrészt hihetetlenül felkészült, másrészt én magam is az egyes terápiák alatt okosodtam ki magamból, hogy mi a fene bajom lehet.


Még egy módszer van: erőltetni a programokat. Ez nekem is rohadt nehéz, de akármennyire inkább csak otthon ülnék, leszervezni előre találkozókat barátokkal, és ezekre elmenni. Ettől feltöltődöm.

Azért kell erőltetnem, mert a depresszióm azt szajkózza, hogy csak terhelném őket, illetve, hogy senki sem érdekel, és hagyjanak békén. Na, hát ennek kel ellenállni, ráírni Bélára, hogy jövő kedden igyunk egy sört a helyünkön. Ha nincs barátok, akkor írj rá a régiekre, hogy lenne-e kedvük. Az a fontos, hogy ne abból indulj ki, hogy van-e hozzá kedved, hanem döntsd el. Ott már jó lesz, jót fog tenni. Még ha panaszkodsz is esetleg neki. Én legalább is ezektől jobban vagyok.


Remélem mihamarabb jobban leszel!

2023. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!