Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek pszichologushoz/ps...

Ha elmegyek pszichologushoz/pszichiaterhez beküldhet akaratom ellenére egy pszichiatriai osztályra?

Figyelt kérdés

Sajnos csak most lattam be magamnak, hogy segitsegre lenne szuksegem. 2 eve volt az elso panikrohamom (ejszaka arra ebredtem) amirol nem szoltam senkinek. Akkoriban nagyon stresszes voltam, ideges, szorongos. Kialvatlansag, nappali faradtsag, motivalatlansag, memoria zavarok nehez felkelesek jellemeztek. Öngyilkosság gondolata (kishijan osszejott, isteni csoda hogy felebredtem az agyban a nyugtatok vegett. Nem akartam ongyilkos lenni csak megakartam vegre nyugodni mindentol es mindenkitol. Ez tartott fel evvel ezelottig, aztan minthaa semmibol kicsereltek volna, felkeltem idoben, melo reggeltol bukasig, ide-oda megyek, csinalom a dolgaimat, de meg mintha valami melyen mindig itt lenne, probalna elotorni.


Továbba amióta emlekeim vannak gyerekkoromból, szinte mindennapos volt a szuleim veszekedése egymassal, mint fizikálisan es verbalisan amiben egy 3eves gyereknek nem igazan kellett volna reszt vennie (anyam reszerol). csak hogy eltudjatok kepzelni, biztos ismeritek a monika show legdurvabb jelenetet, na az bemutatja a gyerekkorom egeszen 14eves korig.


plusz anyam be is kerult pszichiatriara, kiderult egy-ket dolog(panikbeteg, generalizalt szorongas, skizofreniara valo hajlam vagy valami ilyesmi). apai nagyszulom azt mondta h reges regen elkellett volna mar vitetni csak a szulei ugy ertelmeztek hogy milyen szegyen lenne a csaladnak stb.


Na es vegul arra lennek kivancsi, hogy a hajlam anyamtol mar pipa a mentalis betegsegekre, plusz a gyerekkori “traumák” amit ateltem az kijohet fiatal felnott korban? Ha beszelek ezekrol es reszletesebben egy szakinak, ugye nem vitethet be egy intezmenybe, ha felallitott egy diagnozist? Meg akkor se ha elmultam 18 igaz?


Előre is köszönöm a válaszokat és/esetleg tapasztalatokat!

19/F



2023. nov. 28. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vitethet be ha magadra vagy másokra veszélyt jelentesz.
2023. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Javítsatok ki, ha tévedek, de a kényszergyógykezeléshez bírói ítéletre van szükség, amíg ez nincs meg, addig önrendelkezési jogod van, vagyis elutasíthatsz bármiféle kezelést.
2023. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, ha önmagadra vagy másokra veszélyt jelentesz, de ehhez alapos kivizsgálás kell, nem úgy van az.
2023. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Kényszer gyógykezelésbe neked is bele kell egyezni, vagy ahogy írod bíró ítélet kell. Viszont ha öngyi akar lenni (és ezt elmondja hogy ilyen tervei vannak stb) vagy mást akar megtámadni, akkor bevihetik a zártra. Ott bent meg megkérdezik majd tőle hogy elfogadja-e a gyógyszeres kezelést (amit ilyenkor elutasíthat, csak kérdés akkor mikor engedik ki).
2023. nov. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Így van kérdező a kérdésed alapján téged nem küldenek be. Ne parázz.
2023. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos hozzaszolasat!
2023. nov. 28. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!