Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy fiatalon butulok...

Létezik, hogy fiatalon butulok el?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagyon figyelmetlen vagyok, gyakran elfelejtek dolgokat. Sokat hibázok a munkahelyen. Vagy telefonáláskor nem találom a szavakat. :(

Korábban semmi ilyen gondom nem volt. Normálisan kommunikáltam mindig. Főiskolára jártam, van két nyelvvizsgám is. Az egyiket néhány éve, munka mellett csináltam. A tanulással sem voltak soha nehézségeim suliban sem. Gyorsan gondolkodtam régebben.

Kezdem úgy érezni, hogy teljesen butulok el. Nem vagyok olyan, mint korábban.

Már szégyellem a munkahelyen is. Pedig nem szétszórt vagyok, csak nem stimmel velem valami.


Szerintetek mi a megoldás? Gondolkodtam, hogy tanulni kéne valamit újra, hátha frissen tartaná az agyam.

Légyszi ne gúnyoljatok ki, nem kamu a kérdés. El vagyok keseredve.


29N



dec. 6. 16:13
 1/8 anonim válasza:
28%
Szerintem kezdj egy MR-rel, hogyha nem találnak semmit akkor gondolkodj el alternatívákon. Az alga egyébként nagyon jó erre is. A stressz is okozhat emlékezetkiesést, ha esetleg olyan a munkád, vagy akár egy rossz kapcsolat is tud ilyet csinálni. Figyeld meg magad, mikor gyakoribb.
dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
közel 30-hoz ugyanígy voltam. Mondjuk én azt hittem azért vagyok ilyen mert állandóan füveztem. Aztán rájöttem 30 után már lefele megyek a hegyről. Ez természetes dolog. Az öregedéssel jár. De nyugi még ilyen 36-38-ig elviselhető lesz...
dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásos, akár depressziós tünetek, vitaminhiány, traumatikus élményre reagáltál így (nem kell feltétlenül nagy trauma), sokat stresszelsz már huzamosabb ideje, kiégtél stb. Érdemes ennek utána menned, ez egyáltalán nem gúny tárgya, hidd el, nekem traumaválasz miatt van ez és ki is égtem. De különben a pajzsmirigy betegségek is babrálhatnak a mentális egészséggel, úgyhogy pszichológus kell neked és esetleg vérvétel, meg ha vannak egyéb szomatikus tüneteid, akkor azokra is fókuszálj és érdemes utána menned, mindezt a pszichológussal párhuzamosan természetesen.
dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3: Látod, hogy mégis van aki egyből gúnyolódik rajta itt is. :( Sajnos nagyon stresszes és szorongó vagyok. Ez igaz. Tényleg okozhatja ez is?

El vagyok keseredve megmondom őszintén. És nem egy-egy alkalomról van szó, mert pl fáradtabb vagyok... Akkor rátudja az ember. De így már elgondolkodtatott engem is, hogy lehet gond van.

Pedig egészségesen élek. Sosem dohányoztam, nem iszok alkoholt. Változatosan étkezek.Szeretek könyvet olvasni, kézzel leírni mindent. Szellemi munkát végzek. Nincsenek/nem is voltak soha szervi bajaim.

Viszont ha így haladok, 50 éves koromra azt se fogom tudni hol vagyok. :(

Köszönöm a kedves kommented! Hasznos volt!


#1: Neked is köszönöm! Te is említed a stresszt is. Elgondolkodtató, hogy lehet tönkretettem magam ezzel.

dec. 6. 18:15
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

Szia, oltást kaptál?, mert sajnos az okozhat ilyet.

Megoldás lehet ilyen esetben a NAC étrendkiegészítő rendszeres szedése, de C-vitaminnal együtt kell szedni, hogy ne okozzon kövesedést.

dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Milyen oltásra gondolsz? Covidra nem adattam be egyet sem.


Megnézem ezt az étrendkiegészítőt is, köszönöm!

dec. 6. 20:48
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Szia, ha nem oltattál, hál Isten (!), akkor nem kell szedni a NAC-t! Ne is oltassál, mert ezek az új gén-típusú COVID oltások okozhatnak olyat, amit leírtál.

(Egyébként ahogy olvasom most neten, egyébként is lehet jó az agyra a NAC, tehát megpróbálhatod.)


Ez esetben akkor az omega-3 kapszulát ajánlom, és a rendszeres futást.

[link]

dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De olyanokat csinálok... Komolyan szégyellem. Tegnapelőtt elmentem átvenni egy csomagot a foxpost automatához. Beírtam 3x a kódot, folyton azt írta, hogy hibás. Fel sem tűnt, hogy nem is jó automatánál állok... Mögöttem egy férfi rám is szólt, hogy mit csinálok már. Annyira ciki volt. :( Mintha leblokkolna az agyam teljesen.

Szerintem ünnepek után felkeresek egy orvost.

dec. 7. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!