Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszavezethető az önértékelés...

Visszavezethető az önértékelési probléma a gyerekkorra, az apával való kapcsolat milyenségére?

Figyelt kérdés

42 éves nőként arra jöttem rá, hogy sorozatos párkapcsolataim kudarca mögött az önértékelési problémáim állnak, amit valószínűleg Apukám okozott.

Sosem voltam elég neki, mert nem voltam kitűnő tanuló és kiváló sportoló, csak “jó”. Átlagos szép kislány, aki néha vitt haza rossz jegyet matekból.

Kommunikációnk a nullával volt egyenlő és ez a mai napig így van, nem érdekli a véleményem, lesöpri az asztalról. Mondjuk alapból is egy magának való konzervatív ember, nehéz vele, Anyumat is cselédnek használja, de nekik ez így (már) megfelel.

Egyetlen dolog, hogy a családnak anyagilag megadott mindent, amit tudott, szerényen, erőn felül.

Úgy vagyok vele, hogy engedném már ezt a terhet a francba, nem akarom már megoldani, sem boncolgatni …

Amíg él, tisztelem, ennyi.


2023. dec. 12. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Hogy a viharba ne. Egy kislánynak elsősorban az apja a mérce a későbbi párválasztás során. A szerencse, hogy a rossz tapasztalat pszichoterápiával helyrehozható.
2023. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


A leírtak alapján én hibás lehetek valamiben?

2023. dec. 12. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy hibás ugyan :) Keress meg egy jó szakembert és beszélgess vele.
2023. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze, engem kislányként apu féregnek, állatnak hívott, vicsorgott, ordibált velem, gimis koromban késsel támadt meg
2023. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Neee :(

2023. dec. 12. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Te már rég nem neki szalutálsz, ez már a te belső hangod lett. Amíg él tiszteled? Rég halott lesz, de még mindig ő rángat ha nem kezdesz el végre tenni magadért. Ő már csak azért viselkedhet így veled mert hagyod. Jó ez neked?
2023. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Elkezdtem a munkát magammal.

Csak fáj, hogy ilyen, nagyon fáj.

Anyum szerint szeret és mindent megtett értem meg a Tesómért.

2023. dec. 12. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:

6 25 évvel ezelőtt kb, szemébe mondtam: apu te vicsorogtál, ordítottál velem, féregnek hívtál, rám támadtál késsel

Azt mondta, ez most miért kell, miért csinálom?

Nem feleltem erre

2023. dec. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!