Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségekben küzdő...

Mentális betegségekben küzdő személyeknek elérhető-e bármilyen szociális támogatás, akár egyetemen?

Figyelt kérdés
Konkrétan a borderline érdekelne. Köszi előre is!

dec. 19. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Erről az adott helyen kellene érdeklődnöd. Illetve megkapni a megfelelő kezelést. (Pszichiáter)
dec. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktak lenni egyetemeken támogatások elég sok mindenre de én még borderline támogatással nem találkoztam.


Persze lehetséges, hogy máshol van. Egyetemek honlapján biztos fent van, hogy mikre lehet igényelni támogatást.

dec. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint pénzt akarsz kapni, mert borderline vagy?
dec. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen pénzügyi támogatásra gondolok, bár az egyetem sok apró dolog miatt képes fizetni, ami szerintem jó lehetőség. Egyébként nincs konkrét elképzelésem, de szerintem szuper lenne, ha egy bármilyen könnyítés lenne a mentális betegeknek. Nem olyanra gondolok természetesen, hogy huh most rosszul érzi magát, szóval kap random egy ötöst a zh-ra😀
dec. 19. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de keresd fel az esélyegyenlőségi bizottság honlapját, BME-n van, gondolom máshol is. Tudsz nekik emailt írni és megkérdezni.
dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Borderline személyiségzavarra nem valószínű. Fogyatékosságokra szoktak,mint mondjuk az ADHD,autizmus.Vagy érzékszervi stb.
dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
Miért gondolod, hogy ez akadályoz a munkavégzésben?
dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
6-os az ADHD az nem fogyatékosság...
dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"hiperaktivitás-, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral küzd."

Az egy dolog, hogy mi minek gondoljuk,de a felvételin plusz pont jár érte...ergo az egyetemen ez fogyatékosságnak számít.

dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem, csak SNI-re lehet ilyesmiket kapni. Ha mentális beteg vagy és amiatt nem megy az egyetem, ne járj oda, vagy halassz.
dec. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!