Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Biztonságos alkoholt fogyaszta...

Biztonságos alkoholt fogyasztani antidepresszáns és antipszichotikum szedése mellett?

Figyelt kérdés
30mg mirtazapint és 100mg kventiapint szedek naponta körülbelül 1 hónapja. Azóta nem fogyasztottam alkoholt. Mély depresszióra és szorongásos zavarra szedem ezeket átmenetileg, pszichoterápia mellet. A depresszió előtt nem volt olyan hétvége nyáron hogy ne mentem volna bulizni. Az elmúlt három hónapban viszont egyszer se voltam. Ma mennék egy nagyobb baráti társasággal, és úgy érzem 3-4 sör kellene ahhoz hogy kellőképp élvezni tudjam a bulit. Ezeket éjfélig meginnám legkésőbb,majd hazaerkezeskor(kb 3:30) szednem be a 100 mg kventiapint és az antidepresszánst.

dec. 22. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztonságos. Én olanzapint majd explemedet szedtem, de mondta orvos, hogy tilos alkoholt fogyasztani.
dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Nagyon nem.
dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hullámzást okozhat ami bezavarhat

rövid távon fizikailag biztonságos (nem lehet halálos mint más s----rok.)

Csak az alkohol először jó, utána más, másnap meg megint nagyon más (bezavar egy csomó mindennek).

Ha az a cél hogy biztosan jó állapotba maradj, akkor nem éri meg rizikózni. Viszont ha iszol rá is nem leszel fizikailag veszélyben, de jelentősen ronthat az alapállapoton).

dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

amúgy meg depis vagy alapból és erre benyomod a piát feloldódsz

ilyen helyzetbe alapjáraton nem javaslom az alkoholt, mert sokkal könnyebben függőséget okozhat nála

de a másik oldal is ott van (ha akarsz egy jó estét akkor emiatt ne bánkódj..)

dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
rád van bízva kérdrző én mint masszív alkoholista azt javaslom neked hogy maradj tiszta
dec. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Az alkoholból a májban előbb a kémiailag rendkívül reakcióképes acetaldehid keletkezik, ami a májon átfolyó vérben található anyagok mindegyikével kémiai reakcióba léphet. Így a gyógyszert alkotó vegyületekkel is, megváltoztatja azokat, így azok vagy hatástalanná válnak vagy váratlan, eddig ismeretlen hatást válthatnak ki. Ne kockáztass.
dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
Én antipszihotikumra iszok igyál te is arra lehet.
dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

A legrosszabb eset az legyen, hogy iszol, de előtte-utána több, mint 12 órával dobod be a gyógyszert, ÉS, mondom ÉS visszafogott, és mindennél fontosabb: egyszeri iszogatás legyen. Szintén mint elveszett alkoholista írom neked, most is majdnem full beb@52va: ha tudod, hogy szeret elszaladni a ló, inkább ne igyál soha, nézd a többieket és látni fogsz mindent, nem lesz hiba!

Ha nem te döntöd el, akkor igencsak meg kellene ezt említeni a terapeutának, mindegy is, hogy pszichológus vagy pszichiáter, el fogják mondani, merre van a kiút, ha rájöttél, hogy igencsak muszáj megfogj pár segítő kezet már.

A januári programom dióhéjban amúgy. Addig próbálok lassan inni és sokat tenni itthon azért, hogy minden rendben legyen (aránytalanul sokat, uncsi házimunkától a kreatív karbantartó-szerelőmunkáig), aztán úgyis vélhetően elköszönök egy jó időre, amíg fogadom az értő segítséget valahol bentlakásosan.

dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne kövesd a példám,mert nem tudhatod nálad mit okoz,de ez volt az én tapasztalatom.

Antidepresszánsra,ha ittam hamarabb beütöt a pia és kevesebb és elég volt belőle plusz álmosságot is okoz 2 és fél doboz sörtől majdnem bealudtam. Az olyanoktól mint a vodkanarancs meg hányingerem lett.

Antipszichotikum: (köztük volt a kventiax is) itt semmit nem tapasztaltam,de ha tudtam inni fogok,akkor aznap nem szedtem be a gyógyszert,illetve az is fontos,hogy én sose ittam magam részegre. Legtöbbször karácsonyi céges bulin ittam vodkanarancsot amiben alig volt vodka vagy gin tonikot pezsgőt ilyesmiket. Antidepresszánsra tényleg rosszabb inni mint antipszichotikumra mármint a mellékhatásokat tekintve. 3-4 sör antidepresszánsra szerintem sok kiüt

dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!