Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség és hogyna...

Ez milyen betegség és hogyna lehet kigyógyúlni belőle?

Figyelt kérdés

Introvertált vagyok, szóval leszív a sok társasági lét és szükségem van az egyedüllétre is, de egyáltalán nem mindig, sőt, igénylem is a társaságot, a beszélgetéseket, bulizásokat, folyton próbálom megragadni az alkalmakat egy kis social life-ra, de ennek ellenére mégis baromi magányos vagyok.

Ennek oka, hogy minden társaságban én vagyok az, akinek alig hallatszik a hangja, nem tudom miért, főleg zsúfolt zajos helyeken és nagyobb társaságban egyszerűen nem tudom túlkiabálni a többieket, olyan, mintha a hangszálaim csak 20%-on működnének.

A másik, hogy mindenkiből dől a szó, én meg mire fejben kitalálom mit tudnék hozzátenni a témához, már vagy más a téma vagy más beszél stb., szóval nem tudok kiemelkedni a tömegből, a "most interesting person in the room"-nak a 180 fokos ellentéte vagyok.

Emiatt sehol nem ragadnak meg tartós kapcsolatok, nem érdeklem az embereket, sehol nem keresik a társaságomat és bárhol vagyok, mindenhol kiközösítve érzem magam.

Ez ellen mit lehet tenni? Elég régóta végigkiséri az életemet ez a dolog és nagyon zavar. Nyilván ha iszok, akkor ez más, de nem akarok csak részegen nagydumás lenni.



dec. 29. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem betegség, hanem személyiség. Semmi gond nincs ezzel, olyan embereket kell keresni, akik hasonlóak, ahol kényelmesen érzed magad, ahol meg tudsz nyílni - a saját ritmusodban persze.
dec. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"szóval nem tudok kiemelkedni a tömegből,"


Miért akarsz kiemelkedni a tömegből, mikor a kiemelkedőek mindig igyekszenek a tömegbe olvadni?:D

dec. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert mindig én vagyok a szürke kisegér. Van ebben minden, mint a búcsúban; egy kis üldözési mánia, önbizalomhiány, szorongás...
dec. 30. 00:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sokat beszélni. Ha jól tudsz kérdezni, és jó hallgatóság vagy, akkor a legjobban hozzád fognak ragaszkodni.
dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menjél pszichológushoz, hogy önbizalmat szerezd, feszegesd a határaidat apránként, egy-egy mondattal, nincs mitől félned, és ne menj el minden társaságba, ahova hívnak, mert nem mindegyik való neked. Biztos, hogy vannak neked való emberek, csak kisebb körben.
dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:
100%
Ha az alkohol felfüggeszti a problémát, akkor nem az a bajod, hogy introvertált vagy, hanem az, hogy gátlásos (szorongásos probléma). Pszichoterápia segítségével lehet kigyógyulni belőle, vagy persze alakulhat olyan szerencsésen az életed, hogy egyszer majd kinövöd, de a csodavárás nem a legjobb stratégia erre a problémára ;)
jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!