Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megnyílni?

Hogyan tudnék megnyílni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudom kinek van hasonló tapasztalata, de egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. Terápiára járok (pár hónapja, kisebb megszakítással lassan egy éve) egy nagyon kedves nőhöz, korban pont az anyám lehetne. Már éreztem azt, hogy valami gát átszakadt bennem 1-2 alkalommal, és akkor legszívesebben megöleltem volna, sokat gondoltam rá utána stb. De aztán visszazártam és megint nehéz kifejeznem az érzéseimet neki. Úgy érzem egy központi érzékeny pontot mozgat bennem, mert elég szélsőségesek lettek vele az érzéseim. Hol a legmegbízhatóbb embernek látom, hol pedig valamit túlagyalok, és el akarom lökni magamtól, mert félek közel engedni. Nem bírom neki elmondani, hogy attól félek megint megszakad a terápia (legutóbb is miattam volt, de nem szándékosan), és ezért félek teljesen kötődni hozzá, vagy megnyílni. Nem nagyon látta még az igazi érzelmeimet, amikor nála vagyok akkor mintha eltemetődnének, pedig már annyira próbálkozom, hogy közel engedjem magamhoz. Szerintetek hogyan tudná lebontani a falaimat? Sokan elhagytak már, biztos ezzel van a bajom, és hiába tudom, hogy egy orvosban megbízhatnék, valami bennem mégsem engedi.

22/L



jan. 5. 18:43
 1/4 anonim válasza:
Szia! Szerintem a lényeg az, hogy bízzál benne maximálisan. Ő a javadat akarja, ezt neked hagynod kell. A megnyílást bármilyen közösségben tudod gyakorolni, akár egy Szia, hogy vagy kérdéssel is. Helyileg egyébként hol vagy?
jan. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem kell azzal foglaljozni,más mit gondol
jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem is szabad megnyílni másoknak. Mostanában ez egy új divat lett, hogy legyél sebezhető. Ez arra jó, hogy mások visszaéljenek ezzel és kihasználjanak. A pszichológusok egy álomvilágban élnek. Aki magában meg tudja oldani a dolgait az lesz önálló. Sok ismerősöm, barátom kilépett a kapcsolatából és köszöni szépen azóta jól van egyedül, éli az életét és jól érzi magát amihez nem kellet pszichológus. A másokra támaszkodás kiszolgáltatottsághoz vezet.

Nem fog elküldeni, hisz ebből él. Neki csak jó, ha mész. Általában megmentési kényszeresek, de mindenesetre nem véletlenül megy valaki pszichológusnak. Remélem megtalálod az utadat.

jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkepp jo lenne megprobalnod beszenlni ezekrol az erzesekrol neki. Valoszinuleg nem veletlen. A terapias kapcsolat jo esetben lekepez valamit az eddigi kapcsolataidbol. Ahogy irod, sokan elhagytak... Lehet, ennek az okahoz tudsz kozelebb jutni ezen a terapian, drukkolok :)
jan. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!