Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a pszichiáte...

Hogyan mondjam el a pszichiáteremnek?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve járok hozzá, és mai napig nem sikerült úgy beszélnem hozzá, hogy kiöntsem a lelkem, pedig annyi mindent megakarok vele osztani, csak a "szr" személyiségem nem engedi.

És csak egyre jobban szenvedek ezektől a dolgoktól, ami miatt jönnek a pszichés tünetek.

A pszichiáter pedig csak annyit kérdez, hogy "Hogy van?".

Tényleg a pszichiáter csak ennyit léphet? Miért nem faggat? Ha ő szerinte nincs bajom, akkor miért járok még mindig hozzá? Ha bajom lenne, miért nem harcol azért, hogy kiadjam magamból a problémáimat?


Hogyan kezdjem el a mondandómat, hogy végre eljussak arra a pontra, hogy elmondjam ezeket?


Attól félek, hogy nem tudom elmondani, attól félek, hogy hülyének néz, vagy legyint rá, mondván, hogy ez hülyeség. stb.



jan. 9. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A pszichiáter nem fogja helyetted megoldani a problémáidat vagy helyetted elmondani veled a dolgokat.

Viszont ha elmondod nem fog ítélkezni sem, csak meghallgat. Ó sem varázsló, hogy egy legyintésre megoldja a gondjaidat. Max abban tud segíteni, hogy tudatositsd, mi a gond és alternatívákat javasolni. De az úton neked kell végig menned, azt helyetted senki más nem teheti meg.

jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Most pszichiáter VAGY pszichoogus? Mert amit írsz, abból nem egyértelmü.

Másrészt meg megoldás lehet, ha otthon leírod a dolgokat és odaadod azzal, hogy másként nem tudod elmondani egyelöre.


Tulajdonképpen amíg nem mondasz semmit, addig nem tud MIRE rákérdezni, nem gondolatolvasó!

jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Hát, én tuti otthagynám, ha ennyire képes, hogy megkérdezi, hogy vagyok, aztán benyeli a pénzt..

Keress egy fiatalabb szakembert, aki motivált, és saját ügyének, feladatának tekinti, hogy segítsen neked előrelépni!

Én is egy 50es nőhöz jártam először, csak bólogatott, hagyta, hogy pitiáner fölösleges dolgokról beszéljek, mert én is képtelen voltam a valódi problémáimról beszélni. Lekicsinyítette, amiket mondok, mindenre az volt a válasza, hogy "ez normális", meg "sokan vannak ezzel így". Egyre szarabbul voltam, egyre jobban bántottam magamat, csak, hogy felhívjam magamra a figyelmet, hogy segítség, szarul vagyok. Ütöttem, vagdostam magam, nem ettem, nem aludtam, ittam, mint egy alkesz, ő meg csak mosolygott és bólogatott mindenre. A tök fölöslegesen hozzávágott kétszázezer forint után, úgy döntöttem, ott hagyom.. Kerestem mást. Jól tettem. Nem én érzékeltem rosszul, az első tényleg egy szar szakember volt, aki ült a megszerzett papírjain, címein, meg a jól hangzó, neves képesítéseivel..

Ajánlom, hogy próbálj ki te is valaki mást!

jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as: a kérdezö NEM MOND EL semmit - akkor nincs MIRÖL beszélgetni!
jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2# Pszichiáter, antidepresszáns gyógyszert szedek az általa felírt gyógyszerből.
jan. 9. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Írd le egy papírra és vidd magaddal, használd puskának, vagy olvasd fel!


Amúgy nekem is eszembe jutott a kérdés, hogy psziter, vagy pszilógus, mert a pszichológussal ugye 45-50 percet beszél az ember kb heti 1x, pszichiáterrel meg jó esetben két havonta 10 percet, hacsak nem a terapeutád a pszichiátered

jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok múlik a pszichiáter személyén. Nálam például, gőzöm nincs, miért, sokkal-sokkal könnyebb nő orvos előtt megnyílnom (én férfi vagyok). Kezelt férfi is, ő is ki tudta belőlem rángatni a dolgokat, de döcögősebb volt, mint a jelenlegi női kezelőorvosommal. A kezelésem oroszlánrészét is ő állította össze, egy idős, tapasztalt, mégis modern és haladó szellemű hölgyről van szó, aki nem rutinból kirúg egy gyógyszerrel, hanem tényleg érdekli is, mi van velem.
jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!