Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít áttörésnek egy...

Mi számít áttörésnek egy terápián?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 éve járok terápiára egy nagyon kedves pszichoterapeuta nőhöz, de a mélyebb érzéseimet sosem tudtam kimutatni neki. Ő úgy érzem tényleg igyekezett, hogy megteremtse a bizalmat, nagyon türelmes velem, de annyira elvannak fojtva dolgaim, hogy az érzések már fel sem tudnak jönni ha ott vagyok. Most legutóbbi alkalommal nem tudom mi történt, de megnyíltam neki az érzéseimről, elmondtam, hogy félek az intimitástól (tehát ez a mi kapcsolatunkra is igaz szakmai értelemben), és ezért nehéz nekem megnyílni neki is. Még mondtam pár múltbéli dolgot de ez a lényege, és még sosem voltam ilyen egyenes vele. Ő nagyon pozitívan reagált. Azóta elég furcsán érzem magam, mert valahol nagyon jó érzés, hogy feltört bennem valami de ugyanakkor kicsit meg vagyok ijedve az egésztől. Ez normális? Nem tudom megmagyarázni mit érzek pontosan.

30/Nő



jan. 11. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normális.
jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem hogy normális, hanem ez szuper szerintem, sikeres a terápia ezek szerint, haladtok, ügyes vagy, hogy sikerült! 😊 Az meg nyilvánvaló, hogy utána az ember furán érzi magát, ezzel mindenki így van nagyjából.
jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak nem tudom miért ilyen nehéz. Vagyis "tudom", biztos a múltbéli dolgok miatt, de idegesít, hogy bízom a terapeutámban és tudom, hogy az a lényege, hogy autentikus legyek vele, de mégis félek bármit kimutatni, mindig azt hiszem, hogy teher leszek, vagy elítél. Nem bírom felülírni ezeket a gondolatokat.

jan. 11. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Hasonloan eltem meg en is a pszichologust. A terapia vegen, 3 ev utan, mondta is, hogy sokkal tobbet intellektualizalt velem, mint barki massal. En mindent erteni akartam, nem erezni :) nekem is voltak nagyobb kitarulkozasaim, es utana mindig “meztelennek”, nagyon kiszolgaltatottnak ereztem magam.

Egy nagy traumam elmeselesehez is 1 ev kellett. Kerdezte akkor, hogy miert mondtam el, mert korabban mindig haritottam. Akkor elmondtam azokat a felelmeimet is, amik neked is vannak, kerdezo.

Nekem nagyon sok ido kellett, hogy meg tudjak bizni benne. Mivel nekem sem meselt mas klienesekrol, igy biztos voltam benne, hogy rolam sem beszel masoknak.

Azt akartam ebbol kihozni, hogy mondd el a terapeutadnak a vele kapcsolatos felelmeid, bizalmatlansagod. Ez neki is segitseg lesz.

jan. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3: hát végülis ha nem lenne semmi nehézséged, nem is járnál oda... :) és most végre sikerült is legyőzni, úgyhogy pláne nincs ok aggodalomra ;)
jan. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ti egyébként sírtatok már terápián? Talán oda a legnehezebb eljutni, bár aki sírós alkat az lehet már első alkalommal úgy megy be.
jan. 12. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sírtam férfiként. Mondjuk én inkább egy balf@sz lettem a terápia hatására.
febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: jesszus, ezt hogy érted?:(
febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!