Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral élő sorstár...

Bipoláris zavarral élő sorstársaim, hogyan kezelnétek ezt az ügyet?

Figyelt kérdés
Másfél éve volt egy mániás epizódom, az eddigi egyetlen. Kórházból kikerülve viszonylag hamar javultam, fél év után az antipszichotikumot elhagytam orvosi utasításra, azóta csak hangulatstabilizátort szedek. Egy kívülállónak semmi nem tűnik fel, mert sportolok, végzem a munkám, odafigyelek magamra, teljes életet élek. Nemrégiben elkezdtem ismerkedni komolyabban, és azon gondolkozom, mikor, és hogyan osszam meg a párommal, hogy én ezzel élek, félek a megbélyegzéstől, és tudom, ha elfogad, az nagy lökés lesz pozitív irányba, ha viszont nem, akkor megbélyegzi a dolog a párkapcsolathoz való hozzáállásomat elég súlyosan. Nehéz helyzet, bármilyen megosztandó tapasztalatot örömmel fogadok.

jan. 16. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:
60%

Ne az első randik valamelyikén hozdd fel, hanem amikor már azért valamennyire ismeritek egymást, addig puhatolózhatsz is, hogy hogy áll a mentális betegségekhez, mennyire elfogadó. Ha tényleg nagyon passzoltok egymáshoz és főleg ha nagyon nincsenek is tüneteid, akkor nem hinném hogy nagy akadálya lenne a párkapcsolatotoknak. Az első nagy probléma akkor lesz, amikor jön egy mániás van egy depressziós epizódod, akkor derül ki, hogy mennyire bírja azt elviselni. De ne félj, ha nem jön össze a kapcsolat, a “normális” embereknek sem mindig jön össze, ez nem a bipoláris zavartól függ, ne vegye el a kedvedet. Valaki majd el fog fogadni úgy ahogy vagy, csak ne add fel.

9 éve vagyok kapcsolatban bipolárisként, nagyon jól megvagyunk, mert amúgy tökéletesen passzolunk egymáshoz, pedig voltam már jópárszor kóházban is. Sajnos ez hozzám tartozik, de a férjem így fogad el.

jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!