Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha napi 1 energiaitalt megiszo...

Ha napi 1 energiaitalt megiszok de hétvégén mikor kialszom magam nincs szükségem rá akkor az még függőségnek számít? Ha este 8ra érek haza neha 2 is lecsuszik

Figyelt kérdés

jan. 18. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha bármikor akkora szükséged van rá, hogy mindenképp innod kell, akkor függő vagy. Este bolond ötlet ilyet inni, inkább aludni kellene.
jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Valószínűleg igen, mivel azt mondod hogy szükséged van rá. Egyszer-kétszer van ilyen helyzet hogy fáradt valaki, de mindennap egészségtelen. Persze az is lehet hogy nem lesz tőle semmi bajod, ha folyamatosan keveset alszol az viszont biztos megárt. Növelni kéne az alvásidőt és párhuzamosan csökkenteni az energiaital adagot.
jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Függőség akkor van, amikor már anélkül nem tudsz meglenni, de az sem mindegy melyik, RedBull, Bomba, Hell, Monster.... Helltől napi 1el semmi bajod nem lesz, max ha rákattansz.
jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
9%

Nem, a koffeinfüggőség minimum ott kezdődik, hogy ha kialszod magad, akkor is fáradt/bamba/álmos/fejfájós stb. leszel nélküle. De még akkor sem magától értetődő, hogy ezt a koffeinfőggüség okozná, különösen nem napi 100-150 mg koffein esetén, ami egy doboz energiaitalban.


Ellenkező esetben nem létezne gyógyszerként forgalmazott koffeintabletta, hiszen akkor csak egy haszontalan valami lenne, amire csakis a koffeinfőggőknek lehet szüksége. (Ti. nem leszokásra gyártják, mint a nikotintablettát.)

jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Néha már csak megszokásból iszom mert félek hogy olyan fáradt leszek hogy nem tudok majd teljesíteni.
jan. 23. 08:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokáig ittam napi 7-8 energiaitalt de csak az íze miatt. Nem is voltam függő. Simán abbahagytam miután többször is arra ébredtem fel álmomból, hogy majdmeghalok úgy ver a szivem meg lezsibbadtam meg ilyesmi. Engem amúgyse nagyon pörgetett, max felvitte a vérnyomást meg pulzust. Hozzá voltam szokva a koffeinhez és semmi értelme nem volt csak káros volt. Nem is értem azokat, akik azt mondják nem bírják ki a napi kávé nélkül stb. Én csak az ízéért ittam. Amúgy mostanába is szoktam néha, ha olyan ízt akarok inni meg mert az a legolcsóbb. Függőség viszont biztos nem játszik nálam.
febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!