Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet újra normális életet...

Lehet újra normális életet élni ágyi poloska invázió után? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim húzták, halasztották a dolgot, hogy profi irtót hívjanak ki és ez miatt súlyosan fertőzött lett a lakásunk.

Szerencsére az én szobám nem lett az de néha egyet-egyet találtam de mindig elkaptam és azóta egyet sem láttam, remélem soha többet.

Az irtó megdicsérte a szobám, hogy mennyire rend van itt és ezért sem talált egyet sem. Ez megnyugtatott.

Fél évig vártak, próbálták saját maguk megoldani fújókkal, szerekkel, ecettel de semmi haszna. Pár napig nem voltak majd újra...

Fél év után egy nap meglepetésemre beadták a derekukat és kihívtak profi irtót aki ki is jött és első alkalom meg is volt.

Persze utána még látunk itt ott egyet de jelentősen javult a dolog. Viszont nyugtassatok meg, hogy ha az irtó 3-4 alkalommal is kijön akkor sikeresen ki tudja irtani őket?

Nyilván a legtöbb dolgot kidobtuk, mostunk magas fokon, tiszta rendet csinálunk amennyire tudunk.

Bár azt mondta a srác, hogy ha ő nem akkor senki nem irtja ki és bízunk benne. Hisz már tényleg jelentősen javul a dolog.

Anyám ágyában volt sok, éjszaka sokszor felkelt, kereste őket, alig aludt de mostanában több napig semmit nem talált.

Nagyim ágya volt a legjobban fertőzött és mivel ő nem szokta látni, nem tudjuk nála mi a helyzet, de én néha nézem és nem látok ott semmit.

Soha az életben nem volt ilyen gondunk.

A probléma forrását úgy néz ki kitaláltuk és oda többet nem megy a nagyim, valószínűleg onnan hozta haza (direkt nem akarom kiírni a nevet) és az irtó is mondta, hogy ott szoktak irtani ilyet.

Na kérdésem, hogy lehet ezek után nyugodt és normális életet élni mind előtte?

Nyilván a végleges irtás után hetekig még mindenki keresni fogja a bogarakat még akkor is ha jó ideje egynek sincs nyoma de szeretnék újra nyugodt életet élni.

Korábban pókfóbiám volt jelen de az annyira eltörpült ennek hatására, hogy már ágyi poloska fóbiám lesz lehet de még nem alakult ki de félek elhatalmasodik. :(

Szakember nélkül is fel lehet ilyen eseményt dolgozni, hogy nem marad nyoma csak mint egy rossz élet esemény?

Alhatok nyugodtan az ágyamban úgy, hogy nem keresek percenként éjszaka mozgolódást még ha nincs is miért?

Nem fogom azt hinni egy fekete foltra, hogy az?

Azok akik átestek ezen, írnátok hogy nektek, hogy alakult az életetek egy sikeres irtás után, tudtatok ismét normálisan élni, félelem nélkül?

Úgy vélem nálam azért is alakult ki félelem, mert anyám minden nap az elmúlt fél évben beszélt a rovarokról, meg hogy hányat talált, vakarózott mintha bolhás lenne és azok a csípések...és ez már kikészített. Bár úgy vélem egy ilyen félelem normális minden emberben de kérdés, mennyire normális és hol a határ?

Főleg, hogy én is láttam mennyire gyorsak akkor kaptam egy pánik rohamot hirtelen.

Sok helyen olvastam, hogy egy irtás elég kell legyen de azt mondta nálunk nagyon elfertőződött és kell legalább 3-4.



febr. 26. 22:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor a poloskák maradnak. Sajnos változtatas nelkul nem lehet megoldani a problémát, a siránkozás az ágy szélén es filozofálás nem old meg semmit sajnos

Ha nem akarnak változtatni es kidobni semmit akkor poloska marad , mar bölcsödéik vannak es elemi iskolaik

febr. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
És én is szenvedek ezért...valamit ki kell találnom, hogy kidobják az ágyakat de makacsok sajnos. Ha sikerült meggyőzni őket az irtóra akkor az ágyra is talán.
febr. 27. 04:44
 13/17 anonim ***** válasza:

Sok sikert es kitartast !

Mert maguktól a poloskak nem fognak eltűnni szégyenükben

febr. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki mikor valakik nem akarnak tudomást venni a problémáról

Miert vették rá magukat az irtóra peldaul , mindegy

febr. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 írtás után tűntek el, a szomszédnál (ahonnan jött) 4 írtás kellett. Ágyat nem dobtuk ki, mivel azt jól befújták és ott mi nem is találtunk, csak a szekrények mögött, a szekrények hátoldalán láttam. Kidobtam viszont az összes ágyneműt és vettem újakat, egy csomó könyvet, amelyiket nem, azt átlapoztam. Vettem légmentesen lezárható zsákokat és az összes 60 fokon kimosott ruhát (ami nem ment tönkre a nagy hőfok miatt) azokban tartottam, hónapokig csak zsákokból öltöztünk. Egy rémálom volt. A nem mosható dolgokat gőztisztítóval kezeltük, és persze nagy lomtalanítást csináltam a lakásban, sok minden ki lett dobálva. Hónapokig tartott a rettegés, de szerencsére vége lett.
febr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Azért ágyi poloska a neve, mert oda koncentrálódik. Nálunk alsó szomszédoktól hemzsegnek és senki nem tesz velük semmit. Önmagában több módszerrel is kiírtottam volna ezeket, csak miattuk nem tudtam és most nincs pénzünk falfelújításra. Egyébként is terveztem átrendezést, a problémás falrészhez került szekrénysor, nem tudnak eljönni idáig, kereshetnek mást.
ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Gőztisztító egyébként - illóolajjal - pont hatásos a dögök ellen, rovarírtó helyett az is írtja azokat.
ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!