Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezelik a bipolaris...

Hogy kezelik a bipolaris szemelyisegzavart?

Figyelt kérdés
Szinte biztos hogy ez van nekem evek ota, de eddig nem mertem pszichiaterhez fordulni, viszont most megettem es jovohetre van ido pontom hozza. Be fog kuldeni pszichiatriara? Mert akkor en biztos inkabb el se megyek hozza. Vagy hogy kezelik ezt?
febr. 29. 19:41
 1/10 anonim válasza:
53%
Gyógyszeres kezzeléssel simán tünetmentesíthető.
febr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 wc papa ***** válasza:
53%

1


totalisan nem. Csak ha bipolaris II-rol van szo max. az I et kozel lehetetlen.


Antipszichotikumoktol kezdve antiepileptikumok meg antidepresszansok a szokas. Pl. aripirazole vagy quetiapine + lamotrigine + duloxetine


ha kell akkor Tegretol vagy valproat. De mindketto fos a mellekhatas tekinteteben.

febr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, es be kell fekudnom a pszichiatriara? Vagy vervetelre ilyesmi?
febr. 29. 21:00
 4/10 wc papa ***** válasza:

de egyebkent a bipolaris I/II/III azok mentalis betegsegek nem szemelyiseg zavarok. Nem lehet kevered a borderline szemelyisegzavarral? Sokan csinaljak ugy veletlen.


Ha bipolaris mentalis betegseg akkor kell csak befekudnod ha eszmeletlen maniad van, de az bip. I-nel szokott lenni, bip II inkabb ilyen enyhe, ilyen feldobott hangulat, elkolti a penzet, felelotlen meg ilyenek energetikus stb.. ilyenkor esetleg eleg egy kis dozis antipszichotikum.


De pszichiaterhez menj ne itt kerdezz en sem tudom meg mondani, hogy mi van mert nem latlak, nem tudom a multad meg ilyesmi. Meg a tobbi valaszolo sem. Majd a pszichiater eldonti meg rair egy ket kamu hulyeseget de a lenyeg rajta lesz.

febr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Menj el a pszichiáterhez mindenképpen. Lehet hogy javasolja a pszichiátriát (nem tartom valószínűnek, és elsőre egész biztos nem fogja, diagnózist se szoktak ilyen gyorsan felállítani). De ez csak javaslat, ha nem akarsz egyszerűen mondod neki hogy nem fér bele, kint szeretnéd a kezelést.


A pszichiátria azért jó, mert sokkal hamarabb lehet eredményt elérni, hiszen mindennap van terápia, megfigyelés, a gyógyszer beállítása könnyebb, kiszakad a páciens a hétköznapok nyomása alól, stb. Rám jó hatással volt, és bent se volt vészes.


Kényszergyógykezelés csak akkor lenne ha nem lennél beszámítható és erőszakos bűncselekményt követtél volna el, de ettől sejtem nem kell tartanod :DD

febr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A bipoláris az nem személyiségzavar,hanem affektiv zavar. Amugy gyógyszert fog felirni ha megállapítja,de ha nagyon mániás vagy ami bipo 1es be van akkor beutalhat. Én pl 2es vagyok és engem beutalt mert én is akartam mivel hónapokig olyan depeesszios voltam hohy már élni se akartam. Lamotrigin és a litium a legjobb gyogyszer rá. Meg antipszihotikum.
márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ennyire nem durva nekem, nagyon szelsoseges a hangulatom es akar naponta sokszor valtozik akar egyik pillanatrol a masikra, duhkezelesi problemak, szorongas, alacsony onbizalom, onertekelesi problemak, nehezen oldodom fel idegenek tarsasagaban, ongyulolet, kenyszeres gondolatok nagyjabol ezek vannak.
márc. 1. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez lehet hogy inkább borderline személyiségzavar
márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egész biztos hogy nem bipoláris zavar. Azt hittem ha már öndiagnosztizálgatsz, legalább a betegség tüneteit elolvasod. Ami neked van az leginkább egy egyszerű depresszió hangulatingadozással. Én is hasonló voltam, ennyi volt a diagnózisom. Mondjuk nekem (nem túlzok) 5 percenként váltakozott a hangulatom, konkrétan sírásból röhögésbe. De ezt igen, hangulatingadozásnak hívják.


A bipoláris zavar esetén a depresszív epizódokat mániás, extrém módon feldobott állapotok váltják, amelyek lehetnek pszichotikusak is. Egy epizód hónapokat is felölelhet, NEM naponta többször változik.


#8 a bordeline ritka, és ennél sokkalta súlyosabb.

márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Bipolárisba is van hogy egy nap alatt többször változik a hangulat. Úgy hívják hogy ultradián ciklus. Nekem az van.
márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!