Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy normális a testsulyom és rendesen szoktam enni, viszont mindenben csak a kalóriát latom,legalabb 5 applikácion ezt szamolom és miután eszem borzasztoan érzem magam. Buntudatom van, hogy ettem, nem merek a tukorbe nezni, hogyha esetleg mégis megtennem szornyen szomoru leszek a látvány miatt. Az egyik legnagyobb félelmem hogy a sulyom novekedni fog. Az a baj, hogy probálom ezen tul tenni magam, mindig arra gondolok, hogy egyszer elunk senki nem azt fogja nézni hogy én hogy nézek ki, és én se azt nézem másokba de miutan eszek mindig rettenetesen erzem magam. Miért van az, hogy mindenkit gyonyorunek és szépnek látok, csak magamtol undorodom ennyire?

Esetleg tudnátok ebben segiteni? Orvos nem tud nekem segiteni, mivel a szuleim szerint normalis a sulyom, átlagos az alakom és ok amugy se hisznek ilyenekben, szerintunk az ilyen emberek csak azért csináljak ezt mert az interneten ez a divat és mert kis gyerek korukban nem kaptak eleg figyelmet és azt most akarják visszakapni. Kérlek segitsetek, egyszeruen már nem bírom ezt a lelki terhet.

(hanytatni,bántani magam vagy gyogyszereket szedni sosem probáltam)



márc. 4. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Orvos nem tud nekem segiteni"


De tud. Mentális gond ez, nem fizikai, tehát olyan orvos kell. Pszichológust keress fel.

márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia. Szerintem nem ertelmezted jol amit írtam. A szüleim egyáltalán nem hisznek ebben, szóval nem hiszem hogy a hátuk mögött rendszeres beszélgetésekre tudnék járni, a pénzügyi dolgokról meg ne is beszéljünk. Diak vagyok, teljesen egyedül szinte képtelen lenne ezt megoldani. De köszönöm a tanácsod!
márc. 4. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értelmeztem félre. Itt nem az a lényeg, hogy a szüleidet mennyire érdekli mi van veled, hanem te vagy a lényeg. Iskola pszichológus ingyenes, ha van. Ha nincs, 16 éves kortól lehet diákmunkázni, lehet zsebpénzt gyűjteni. Ha nem kezdessz magaddal valamit, csak rosszabb lesz a helyzet és fizikailag is orvos kell.
márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia. A szüleim a diakmunkat sem engedik, mert szerintük 18 éves koromig teljesen az iskolára kell foglalkoznom, amiben én is egyetértek mivel így is rengeteget kell tanulnom. Szóval a hatuk mögött se tudok dolgozni, mivel nem maradhatok csakugy este 8 vagy 9-ig kint. És amint említettem fizikailag átlagos vagyok, és egészségesen eszem, semmilyen karos módszert nem alkalmazok, épp ezért biztos nem fajul fizikai orvosig a dolog. A kérdésemet azért írtam ki mert reméltem hogy hozzam hasonló emberek írnak hogy ok ezt hogy élik meg, vagy mit csinálnak hogy enyhítsék a gondolatokat.

De köszönöm a segítséget.

márc. 5. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

elarulnad hogy mi az oka egyebkent? testepitokent sem tudom elkepzelni, hogy depresszioba essek, mert nyáron megmertem enni egy jó pizzát/hamburgert a haverokkal, pedig nekem céljaim vannak a testemmel.

inkabb mozogj/sportolj es ugy erd el a jo testet, mert a koplalastol csak deszka leszel, az meg nemsokkal jobb mint a husis alak, sőt

márc. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelonek szeretném írni, hogy nyilván nem tudom mi ennek az oka, ha tudnám akkor változtatnek rajta, egyszerűen nem érzem jól magam a testemben.

Az utolsó megjegyzéshez pedig annyit fűznek hogy nincs olyan hogy “jobb” vagy “rosszabb” a lényeg hogy az ember szeresse a testet. Azt sosem értettem amikor valaki megszolja a másikat. Vegyünk például engem, szerintem minden testalak gyönyörű, de én mégse látom magam szépnek, azonban sose gondoltam arra hogy mások testére tegyek megjegyzést, épp ezért nem értem hogy te hogy gondolod hogy van jogod ahhoz hogy mások testmeretet szóld le. (Halkan megjegyeznem hogy az ilyen megszólalások és emberek miatt alakul ki az étkezési zavar kb 90%-a másokban)

márc. 6. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
akkor hisztizz tovabb, en megyek a burgerkingbe
márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem irigylem a körülötted lévő embereket, akiknek nap mint nap találkozniuk kell egy ilyen érzéketlen és rosszindulatú emberrel:)



(remélem finom a burgerkinged és jobb lett ettol a napod!)

márc. 6. 17:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!