Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durcizik a pszichológusom? Ez...

Durcizik a pszichológusom? Ez így mennyire profi?

Figyelt kérdés

Már elég régóta járok hozzá, tudja, hogy nem vagyok egy link alak. Sajnos ma nem mentem el a megbeszélt időpontra, ugyanis elaludtam. Éjszakás voltam, 1-re kellett volna ott lennem, de nem ébredtem fel, hiába volt beállítva ébresztő. Csak 3 óra környékén ébredtem meg, egyből eszembe jutott, hogy basszus, nem menetem el a terápiára. Aztán láttam, hogy küldött egy sms-t, hogy várt engem. Én erre válaszolva megírtam, hogy mi a szitu, bocsánatot kértem, írtam, hogy nagyon restellem a dolgot, rosszul érzem magam miatta.

Jóval később felhívott, hogy időpontot egyeztessünk. De olyan lekezelő volt! Nem fogadta el a bocsánatot kérésemet ("majd megbeszéljük"), csak a sérelmével foglalkozott ("én ott ültem"), és gyorsan le is

zárta a telefonbeszélgetést.


Én értem, hogy ezzel most ő szívott, tényleg restellem a dolgot, de lehetne megértőbb. Ráadásul volt pár órája megemészteni a dolgot.


Hát én most elgondolkodtam azon, hogy a kövi lesz az utolsó terápiánk. Kifizetem ezt az órát is, hogy ne érje szó a ház elejét, aztán elbúcsúzom tőle.



márc. 7. 17:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg ideje abbahagyni. Ez így nem egy jó terápia. A jót hasznosnak érzed. Lehet, hogy tényleg nem kedvel téged, akkor pedig kár erőltetni a kapcsolatot. Kérdés, hogy szükséges-e másik, vagy már megállsz a saját lábadon.
márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

Na, akkor ez egy jó alkalom lesz arra, hogy megbeszéljétek azt is, hogy hiányérzeted van a terápián. Én nem sejtenék anyagi okot emögött, bár nem derül ki, mi hangzott el, mert már eleve értelmezéssel látsz el kiragadott félmondatokat, pl.mi volt az “ott ültem” szövegkörnyezete? Az teljesen nyilvánvaló, hogy kifizeted, a legtöbb helyen erről tájékoztatnak is, hogy kései lemondásnál a teljes összeg fizetendő, sajnos. Szóval ez nem valami gáláns tett, hanem jár neki.

Viszont az, ahol a pszichológus tanácsokat ad, meg módszereket ajanlgat, az valószínűleg nem pszichoterápia, max.mentálhigiénés tanácsadás. Az ilyen nem a probléma gyökerét húzza ki, csak elmaszatolja a felszínt.

márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22


Mondtam neki, hogy sajnálom, az történt, amit írtam, elaludtam, erre mondta, hogy ő meg ott ült. És egyáltalán nem szelíden.

márc. 7. 22:40
 24/29 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje jársz hozzá, és milyen időközönként? Mikor kezdted érezni, hogy nem az igazi? Ezektől is függ a hogyan tovább.
márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellemetlenül érint a vele való ülés, az már nem jó, de ki tudja mi miatt volt ingerült, hátha megbeszélitek a következő alkalommal. Szerintem se kellett volna így reagálnia, bárki hibázhat és pont neki kéne megértenie, ha te hibázol egyszer véletlenül. Az is lehet, hogy félreértetted a hangsúlyt hirtelen a telefonban, mert már te is rosszul érezted magad a dolog miatt, szerintem ne rágd magad ezen tovább. Ha az a benyomásod legközelebb, hogy jól értelmezted a szituációt, akkor biztos is leszel a váltásban, a lényeg a kommunikáció.
márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Ő ott ült, és közben mobilozott, olvasott, filmet nézett, és majd pár nap múlva szépen felveszi ezért a díjazását. Semmi oka durcizni. Egy terápiás kapcsolatban különben se a terapeuta lelkivilága a téma, hanem a kuncsafté.
márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
24%

Rengeteg problémám van, de nem megyek pszihólóógushoz mert inkább olvasok helyette, képzem magam: problem solved.


Ő úgy sem tud segíteni, csak villant egy-két okosságot, jó pézért!

márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
19%

Te csak egy pénztárca vagy, ülésen kívül nem érdekli a problémád.

Én is jártam!

márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
19%
*egy problémás pénztárca
márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!