Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tramadol, Contramal függőségbő...

Tramadol, Contramal függőségből van kiút?

Figyelt kérdés
Pár éve súlyos gerincfájdalmakkal küzdöttem, akkor megváltás volt nekem a Tramadol. Folyamatosan és nagy adagban szedtem, majd mikor próbáltam elhagyni rettenetesen szenvedtem az elvonástól. Többször próbáltam, lassan csökkentve is, de mikor napi 300 mg alámennék ott már élhetetlen a helyzet, úgy, hogy közben dolgozni is járjak. Annyira gyenge, erőtlen, depresszív, rossz közérzetű leszek.

márc. 18. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Milyen fele? Elnyujtott hatasu vagy azonnali? De egyebkent addiktologus az egesz. Bar nem tudom mennyit er.. raraknak egy masik hasonlo szerre, aztan.. fene tudja mi lesz. Mar csak azert is, mert visszajon a gerincfajdalmad peldaul. Mit fogsz csinalni? Csak tramadolt fogsz mondani a dokmanynak. Esetleg felir mondjuk pregabalint, attol megint euforiad lesz es raszoksz. Az a baj, hogy ezek a fajdalmak csak opioid gyogyszerekkel kezelhetok. Ket opcio van. Vagy eleted vegeig szeded a cuccot, vagy sovarogni fogsz erte, esetleg talasz mast amiert megint raszoksz es sovarogni fogsz a kettoert.


Nem vagy csak te igy. Rakos betegek tomkelege elete vegeig gyogyszert kell szednie. Sajnos neked meg erre. Vagy beletorodsz, vagy nem tudom mit csinalsz.

márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De egyebkent az epilepsziasok is ilyenek. En peldaul lamotriginet szedek 800mg ot. Sokan meg Levetiracetam+lamotrigine. Es ok sem hagyhatjak abba azert, ha veleszuletett.
márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!