Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Időjárás változás okozhat...

Időjárás változás okozhat pszichés eredetű rosszulléteket, ha szorongásos zavarom van és pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már semmi más nem jut eszembe, csak időjárás, mert egyébként az utóbbi időben jól vagyok.

márc. 19. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, mióta depresszióval, pánikbetegséggel, szorongással szenvedek én is sokkal megérzem a frontokat. Előtte nem is értettem miről beszélnek az emberek amikor mondták, hogy érzik hogy jön. Azóta fejfájás, ízületi fájdalmak, de nyári hirtelen érkező erős hidegfrontoknál csomószor idegesnek éreztem magam, pánikrohamom volt, felerősödött a szorongásom. Pedig nem szoktam nézegetni az előrejelzést, szóval nem tudom előre hogy beképzeljem magamnak. Egyszerűen rendszeres volt hogy nagyon rosszul voltam, befeszültem, aztán 30-60 perc múlva le is csapott valami vihar, miután elvonult jobban lettem. Nem értem én sem, miért vagy hogy működik ez.
márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Valamennyire megnyugtattál, hogy akkor ezek szerint nem csak én vagyok ezzel egyedül.
márc. 19. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Téli depresszió lehúzza mégjobban az embert majd 28fok napos idő. Akkor jobb lesz.
márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Mondjuk ez tök változó, én egy időben nyáron a meleg, fülledt levegőtől voltam rosszabbul. Úgy éreztem nem kapok levegőt amitől állandóan pánikrohamot kaptam. Mostanában a téli depresszió után, tavasszal a szorongásom lesz rosszabb, ahogy hirtelen minden olyan fényes, túl sok inger ér, minden bajom lesz attól is.
márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Grimfox ***** válasza:
A frontok, és más, erős időjárási jelenségek tényleg tudják befolyásolni sok pszichés betegség tüneteit. A pánik, és szorongás kifejezetten ilyenek. A bővebb orvosmeteorológiai jelentésekben fel is hívják a figyelmet rá, hogy tóneteket tapasztalhatnak az adott front esetén a pszichés betegek is. Ha eleve frontérzékeny vagy, akkor erősebb a befolyás is.
márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!