Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz a munkahelyemen,jobb...

Stressz a munkahelyemen,jobb ha inkább felmondok?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 hete vettek fel egy dohányboltba.Be vagyok jelentve,nem rossz a pénz sem,viszont iszonyatosan stresszes.Egyedül dolgozok ugyan,de a munkatársak nem a kedves kategóriába tartoznak.Állandóan cseszegetnek,Facebookon írnak ,de olyan dolgok miatt legtöbbször,ami nem is a munkakörömhöz tartozik.Legtöbbször egyhuzamban 7napokat dolgozok,ami nagyon fárasztó.Nem mutattak meg semmit úgy igazán,és vannak egyes vásárlók,akik mint egy darab húst úgy kezelnek(férfiakra gondolok itt éppen,de ez a legkevesebb baj).Én vagyok a 8.ott dolgozó 9 hónap alatt és többször kapom meg a vásárlóktól,hogy már megint új?

Rá adasul nincs fix helyem,engem olyan feltétellel vettek fel,hogy én leszek az az ember aki itt is ott is lesz.(Emiatt el kell végeznem egy terminál kezelői kepzest,amit már régen elkezdtem,viszont ha kész vagyok vele egyből egyedül kell majd dolgoznom,amitől nagyon félek,és nem is tartom jó ötletnek első alkalommal)

Kell a pénz,viszont borzasztóan stresszel a hely.Nem bírok aludni,úgy érzem ki vagyok rekesztve,a munkatársaim sokkal idősebbek nálam és sokszor úgy érzem kihasználnak hogy fiatal vagyok..És ha meg lesz a vizsga én megyek majd ha bárhol bárki beteg lesz,vagy szabadságra megy,mert hogy nekem meg lett ez a képzés.Őszintén félek,hogy ha ezt elvégzem egyedül dolgozzak benne,plusz ha utána mondok fel és még sem tetszik,ki kell fizetnem a képzés árát,és ha valaminél hibázok meg van rá az esély hogy én fizessem ki(egy lottónál mondjuk ez nagyon sok pénzekbe is kerülhet)

Nem érzem jól magam.23 éves vagyok,de úgy érzem annyira nem ezt akarnám csinálni,viszont a pénz is kell.

Próbáltam egyetemre járni,de panikbeteg lettem kozben.Maximalista vagyok,és állandóan csak tanultam és így is féltem hogy nem én leszek a legjobb.

Én csak elfáradtam.

Nem tudom merre tovább,annyira kétségbe vagyok esve.

Mit tegyek?


márc. 22. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit elvesztem ott, hogy egyedül dolgozol de a kollégáid cseszegetnek és kirekesztenek...

Mondj fel, ha van másik munkahely kilátásban

márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

#1:

Általában egy eladó van a dohányboltban, de váltják egymást napszakonként, naponként, és nyilván valamennyi interakció van közöttük.

márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Keressél melót , válts ha fix , ne ugorj ki a semmibe . Aztán végezz távoktatást mert piti melós a legalja a csöves után .
márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2!


Pár perc lehet az egész, az azért akkora probléma nem lehet

márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nos...

Tudomásom szerint heti 5 napot dolgozhatsz egyhuzamban. A 6ik napot már duplán kell fizetniük. De 7 napot egyhuzamban nem dolgoztathat senki. Főleg nem úgy, hogy 3 hete vagy ott.

A másik, hogy miből gondolod, hogy jól fizet, ha még azt sem tudod menni a havi nettód?


A véleményem pedig annyi, hogy ne tedd tönkre magad egy szar munka miatt. Hagyd a fenébe, és keress olyat ahol megbecsülnek. Vagy ha már nem is becsülnek meg, de emberként bánnak veled, és betartják a szabályokat is.

márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
#5 értelmesebb helyeken szerződésből kiderül mennyit kapsz bónuszt leszámítva.
márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 igazad van, viszont szerződés esetén főleg nem dolgoztathat 7/7 napot.
márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Benne van a szerződésben,hogy havi 270 nettó,de mivel 25 alatt vagyok nem tudja pontosan,hogy ez mennyi lehet.4-es bár pár perc lenne,de messengeren állandóan írogatnak. Tudom,milyen irány érdekel,és felnőttképzésen el is lehet végezni szeptembertől,addig meg kell munka,de ez kötött ugye a vizsga miatt.Ha eljövök 3 hónapnál hamarabb ki kell fizetnem a vizsga árát, plusz ha akármilyen hiány van, ha nem is n csináltam ki kell fizetni a borravalónkból,bár ez szerintem normális. Nem tudom,felmondjak-e,rengeteg időt is beleöltem a vizsgába,de még egy szakmár megakarnék csinálni,amivel már szeretnék is foglalkozni. Három hónap aa próbaidőm,szóval még jóval azon belül vagyok, hogyan kéne felmondanom.Tudom,nem vagyok már fiatal,csak most vagyok először így benne ezekben.Sajnos a munkahelyi stressz miatt az evészavarom is kiújult, és én cska szeretnék kilépni ebből a helyzetből.

Mit kel tennem, ha ott akarom hagyni? Ilyenkor mindig az van bennem,hogy cserben hagyom őket,pedig amúgy én őket nem is érdeklem. Most volt pár nap pihenőm,de az is azért mert most kellett volna mennem terminál oktatásra,de valamit elnéztek és kiderült hogy még van tananyag amit meg kell tanulnom,és erről senki sem tudott .. ezért időt kaptam,de ez az idő szabadnapnak számít,tehát így 5 nap szabadnapot kaptam,amit nem is én akartam így,csak ők néztek be valamit,plusz ha valóban képzésre megyek már az is szabadnap lesz,megint 5 nap mínusz.Így erre az évet már 10 szabadnapom elfogyott .. Az előző lánnyal akit elvileg elküldtek beszéltem,ő azt mondta,hogy meneküljek erről a helyről :D Annyira kétségbe vagyok esve,olyan nehezen találtam munkát,és persze az is stresszelt hogy nem volt, viszont nem tudom mi a jobb, és hogy ezt így bírni fogom-e.

márc. 22. 14:08
 9/15 HunLo ***** válasza:
100%

,,Nemm rossz a pénz sem,viszont iszonyatosan stresszes.Egyedül dolgozok ugyan,de a munkatársak nem a kedves kategóriába tartoznak.Állandóan cseszegetnek,Facebookon írnak ,de olyan dolgok miatt legtöbbször,ami nem is a munkakörömhöz tartozik.Legtöbbször egyhuzamban 7napokat dolgozok,ami nagyon fárasztó."

Nekem is volt egy pont ugyan ilyen helyzetem.

Az a baj ,hogy a munkatásrak a munkahelyek 99%-ban nem normálisak.Egyszerűen nem normálisak az emberek.A kezdőket baszogatják stb mindenért őket ugráltatják.Nekem volt olyan ,hogy valakinek nem volt kedve dolgozni egyből engem hívtak pedig elvileg nem is kellett volna ez által lemaradtam egy kettő eseményről ,ami érdekelt volna.

márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Úgy dolgoztam 7 napot,hogy előző hét is benne volt péntektől,és a vasárnap 12 órás műszak volt 7ig,9re értem haza,és hajnal 3.30kor már keltem, hogy beéérjek mert kintébb lakok. De még a korán kelés sem baj,hogy 3.30kor kell keljek.
márc. 22. 14:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!