Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A telefonfüggést ( YouTube...

A telefonfüggést ( YouTube Shorts, Facebook/Instagram Reels, TikTok stb..) hogyan lehet véglegesen legyőzni, megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

"Scrolling addiction"-ként is ismert ez a ma már nagyon nagyon sok embert érintő függőség, és nem csak a fiatalabb korosztályt!


Én világ életemben a közösségi média és az értelmetlen tartalmak ellen voltam, TikTok-om nem is volt soha, Instagram-om sem. De sajnos amióta már a YouTube és a Facebook is gátlástalanul az arcomba kezdte nyomni a rövid, 20-30 másodperces videókat rögtön mikor megnyitottam őket, egyszerűen észre sem vettem magam és csak úgy repkedtek a súlyos órák a semmittevéssel. A legrosszabb az egészben, hogy nem is élvezem, csak agyatlanul tekerem és csak tekerem a videókat, és nem tudok leállni.


21 éves egyetemista vagyok, mérnöknek tanulok, szóval bőven megvan az elvárt teljesítmény a tanulmányokat illetően, amit eddig teljesen jól sikerült is abszolválnom, a gondok az elmúlt hónapokban kezdődtek. Eszméletlen módon rákaptam ezekre az alattomos shorts-okra, a halogatásom legfőbb eszközeivé váltak. Sajnos ezt látom a szaktársaimon is.


Odáig már eljutottam 2 éve, hogy gólyaként az első zárthelyi dolgozatom nem túl fényes eredménye után megszabadultam az összes akkori virtuális halogató eszközömtől, magyarán a játékoktól. Letöröltem mindent, rájöttem hogy nem ér ennyit az egész, gimi alatt úgyis már kijátszottam magam. Szerencsére ezt azóta is sikerül tartanom, már nem is vágyom rájuk.


Minden flottul ment, jöttek a jól sikerült vizsgák stb... De pár hónapja minden megváltozott. Azzal kelek és azzal fekszem, meg nap közben is ha tanulni kéne vagy esetleg lemenni edzeni, inkább előkapom a telefont és olyan gyorsan elmegy 3-4 óra ezekkel hogy észre sem veszem. Nagyon trükkös pszichológiájuk van és akármennyire küzdök ellene nem tudom abbahagyni..


Sajnos dohányzom is, de a nikotinfüggésem közelébe sem ér az a függőség, amit az elmúlt időszakban kialakítottam ezekkel az aljas applikációkkal szemben...


Ma jutottam el arra a pontra, mikor megláttam, hogy 11 óra a YouTube-on és Facebook-on töltött screen time a telefonomon, hogy letöröltem őket. De félek, hogy a Facebookot kényszerből újra le kell majd töltenem, mert rengeteg tananyag és egyéb oktatási segédlet van fent az évfolyamunk Facebook csoportjában, amit napközben nem tudok mindenhol elérni mert nem viszek magammal mindenhova laptopot.


Olyan emberek történetét hallgatnám meg szívesen, akik hasonló cipőben jártak és sikerült leküzdeniük ezt a dolgot.


Előre is köszönöm a válaszokat!



márc. 22. 21:39
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Mikor egyetemista voltam, vizsgaidőszakban, amikor egész nap tanulni kellett, én is gyakran "kerestem" a kibúvókat - kb. bármit, csak tanulni ne kelljen. Igaz, akkor még nem voltak zombitelefonok.


Azt ne mondjátok, hogy én voltam az egyetlen. Akkor most menjünk sorban pszichiátriára emiatt?


Volt itt a minap egy másik kérdés, hogy "nem bírom rávenni magam, hogy elmosogassak, rendet rakjak, tiszta kupi a ház". First world problems...

márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!