Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hív vissza a pszichológus....

Nem hív vissza a pszichológus. Ezt ti is visszautasításként élnétek meg?

Figyelt kérdés

Vagy túlgondolom és nekem kéne őt hívogatnom, mint egy fanatikus őrült, hogy elérjem?

Nem merem, bírom rávenni magam, hogy újra hívjam, mert úgy vagyok vele, hogy ezzel jelzi, hogy elege van belőlem és így utasít vissza. Nekem meg nincs képem tolni magam, illetve sértett is vagyok.



ápr. 3. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha lesz ideje, hív. Ha nem akar tovább foglalkozni veled, azt mondja. Neked meg fölösleges hívogatni. Ugyanis nem csak te vagy az egyetlen, akit kezel, másrészt meg azért magánélete is van, most feltehetöen a húsvéti szünetben a családdal van valamerre.
ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem visszautasítás. Orvost neked kell hívogatni. A legtöbb vagy foglalt vagy nem tudja felvenni. Szóval próbálkozni kell. Sokszor egy időpont miatt, 20x kell próbálkozni, mire felveszik.
ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem elutasítás. Dolga van. Nem te vagy az egyetlen akit kezel. A pszichológud nem a barátod, hanem szakember. Neked kell hívni,ha bajod van, ha nem hív vusdza, akkor valszeg valaki másf kezel.
ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, megbeszelted vele, hogy felhivhatod ulesek kozott? Mert ez alapertelmezetten nem igy van, de latom a diagnozisodat, sot ha ki se irod is egyertelmu. Bordereseknel szokott lenni ilyen megallapodas, hogy hivhatod, HA egyenileg megallapodtatok vele. De meg akkor is lehet elfoglalt, vagy szabadsagon.
ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kevés az infó. Megbeszéltétek, hogy hív? Ha igen mennyi ideje és mennyire sürgős a dolog? Amúgy simán lehet, hogy millió dolga volt és kiment a fejéből.

Az,ha te keresed nem azt jelenti, hogy zaklatni kell. Ha nem veszi fel később újra hívod, ha a szám közvetlenül hozzá tartozik és nem vonalas akkor tudsz írni neki egy üzit, hogy xy ügyben keresed, ha van ideje hívjon vissza.

ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Psycho ***** válasza:
100%

"Nem hív vissza a pszichológus. Ezt ti is visszautasításként élnétek meg?"

-> Nem. Csomó más intézmény van, amit ha hívsz, nem veszik fel elsőre. Az előbb próbáltam felhívni a gumiszervízt, mert fel kéne dobni a nyári gumikat. Nem vették fel. Jajjgassak, hogy elutasított a gumiszervíz?


"Vagy túlgondolom és nekem kéne őt hívogatnom, mint egy fanatikus őrült, hogy elérjem?"

-> Igennem. Túlgondolod. Többet látsz bele, mint amennyi az alaphelyzetből tényszerűen kikövetkeztethető. Miért lennél fanatikus őrült, ha újra megpróbálod? Miért kell rögtön elutasításra gondolni? Milyen más egyéb alternatív magyarázatok lehetnék még amögött, hogy 1x nem vette fel a telefont?


Te a spektrum két szélsőséges végpontját vetted alapul. Az, hogy 1x hívtad és nem vette fel, emiatt később megpróbálod újra, nagyon távol van attól, hogy fanatikus őrült módjára hívogassad.

ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Kerdesre valaszolva: borderlineoskent elutasitasnak elnem meg, persze. Pont ez a kattanasa annak, aki ezt a cimket kapja. Minden elutasitas, mindenki elhagy. De te mar jarsz terapiara, ami szuper, gondolom tudod az eszeddel mik a gyenge pontjaid. Erzelmileg ezt atirni nyilvan egy hosszu folyamat. Probalj racionalisan ranezni a dologra. Tenyleg olyan surgos? Krizis van? Nyilvan ha igen, keresd meg a pszichot, es ja, uzenetet is irhatsz neki.
ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Pontosan. Mert borderlineos.

ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha máskor is hívogatod és nem épp technikai jellegű dolgokkal (időpont lemondás, stb), akkor valószínűleg szándékosan nem veszi fel.
ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok borderlineos, de van mikor én is szomorú leszek, ha nem kapok tőle választ az üzenetemre mondjuk egy fél órán belül. Néha azt hiszem ilyenkor, hogy nem is fogok már rá választ kapni soha.

Viszont ezt mindig tudom, hogy csak azért van ez nekem, mert ő az egyetlen ember akitől érzek némi törődést, és nem szeretném elveszíteni.

Tehát nem írok ilyenkor mégegyszer, mert tudom, hogy van más dolga is van mint nekem válaszolgatni.

Ja és természetesen nem szoktam mindenfélével bombázni, kizárólag időpont egyeztetés céljából keresem két alkalom közt.

ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!